Lustra łazienkowe – jak wkomponować je w aranżację wnętrza?

Lustro w łazience jest rzeczą oczywistą. Bardzo często jednak wkomponowanie go w aranżację wnętrza jest bagatelizowane. Na rynku występuje szeroka gama luster, które w ciekawy sposób można dopasować do każdego salonu kąpielowego. Jak więc dobrze dobrać lustra łazienkowe?

Lustra ledowe – wybieramy je coraz częściej

Bardzo często lustra łazienkowe nie są traktowane jako priorytetowy element tego pomieszczenia. Zwykle służą do przechowywania kosmetyków czy innych detergentów, jeśli za taflą szkła znajdują się zamontowane półki. Lustra na zamówienie w Środzie Wielkopolskiej nie tylko spełniają funkcję organizacyjną, lecz dodatkowo mogą dodać charakteru łazience. W większości przypadków można ją także optycznie powiększyć.

Lustra dekoracyjne warto umieścić na odpowiedniej wysokości tak, by każdy domownik mógł swobodnie się w nich przejrzeć. Dodatkowe oświetlenie, które samo w sobie pełni funkcję dekoracyjną, pozwoli na precyzyjne nakładanie makijażu czy dokładne golenie. Oświetlenie powinno znajdować się tuż nad lustrem, jednak dużą popularnością cieszą się także te z ledowym obramowaniem czy dodatkowym, dużym powiększeniem.

Powiększające lustra łazienkowe

Jeżeli zapada decyzja o zakupie lustra do małej łazienki, warto jest rozważyć rozwiązanie ,,dwa w jednym”, czyli szafki z taflą szkła. Dodatkowo, zamontowanie lustra na całej długości ściany nad umywalką sprawi, że pomieszczenie optycznie powiększy się nawet dwukrotnie.

Zdarzają się przypadki, gdzie nawet lustro ze schowkiem nie jest dobrym wyborem. Wtedy z pomocą mogą przyjść fragmenty lustra, które ułożone z kawałków szkła pozwolą na zmniejszenie zajmowanego miejsca. Tak ułożona mozaika stworzy także ciekawą dekorację.

Lustra dekoracyjne w wersji stojącej

Jeśli przestrzeń łazienkowa na to pozwala, można wtedy pokusić się o zakup lustra stojącego. Warto je postawić na ruchomej ramie, którą dodatkowo można wesprzeć specjalną półką. Dobrym wyborem na urozmaicenie wizualne są lustra ledowe, które montuje się wzdłuż wanny na dłuższej części ściany. Optycznie wydłuży to łazienkę, nadając jej stylu i klasy.