Malowanie frontów kuchennych – od czego zacząć?

Kuchnia to serce każdego domu i mieszkania, dlatego należy zadbać zarówno o jej funkcjonalność, jak i estetykę. Nie jest tajemnicą, że zakup nowych mebli kuchennych często wymaga dużego wkładu finansowego, dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam ich renowacja. Czasem wystarczy malowanie frontów meblowych, aby wnętrze zyskało nowego charakteru. Pozostaje jednak pytanie, jak się do niego zabrać? Podpowiadamy.

Fronty kuchenne – klucz do stylowej kuchni

W kuchni spędzamy mnóstwo czasu – gotując i jedząc wspólne posiłki z najbliższymi. Przy jej urządzaniu często bierzemy pod uwagę funkcjonalność szafek kuchennych, ale jednocześnie staramy się dopasować ich design do aranżacji całego pomieszczenia. Z czasem jednak fronty kuchenne tracą swoje pierwotne walory, jednak nie trzeba od razu wymieniać je na nowe niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane. Malowanie wyrobów drewnianych w Szczecinie i w innych miastach wcale nie musi być wymagające – wystarczy zgromadzić odpowiednie preparaty i narzędzia, dzięki którym wyposażenie kuchni będzie wyglądać jak nowe.

Malowanie i lakierowanie frontów meblowych – o czym należy pamiętać?

Szybka metamorfoza mebli kuchennych może dać wiele radości, jednak pamiętajmy o tym, aby się do niej dobrze przygotować. Od czego zacząć? W pierwszej kolejności warto dokładnie oczyścić powierzchnię ze starych warstw malarskich – w ten sposób aplikacja farby lub lakieru pójdzie znacznie sprawniej, a ponadto ich trwałość zostanie mocno wydłużona. Następnie należy pozbyć się wszelkich ubytków w strukturze materiału – można to zrobić za pomocą np. pasty akrylowej dostępnej w każdym markecie budowlanym.

Przed rozpoczęciem malowania trzeba również usunąć pył po szlifowaniu powierzchni frontów meblowych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że efekt końcowy będzie spektakularny. Tak przygotowane meble są gotowe do malowania. Pamiętajmy jednak o tym, że wybór dedykowanego narzędzia nie możemy pozostawić przypadkowi. Do lakierowania i malowania frontów kuchennych zaleca się użycie precyzyjnych pędzli. Do frontów frezowanych warto użyć pędzla z cienkim włosiem, dzięki czemu dotrzemy do ich każdego zakamarka.