Masz mieszkanie w stylu skandynawskim? Zobacz, jakie dodatki będą do niego pasować!

Masz mieszkanie w stylu skandynawskim? Zobacz, jakie dodatki będą do niego pasować!

Popularny ostatnio styl skandynawski wyróżnia delikatna surowość, minimalna oprawa wzornicza oraz wyjątkowe połączenie klasycyzmu w postaci drewna z nowoczesną elegancją. Fascynacja stylem skandynawskim trwa od kilku już sezonów i wcale nie zapowiada się, aby miało być inaczej. Skandynawskie wnętrza wyróżnia wyjątkowa estetyka i duża funkcjonalność.

Jednym z najczęściej wybieranych dodatków dekoracyjnych do wnętrz skandynawskich są lampy, które nadają pomieszczeniom indywidualny charakter. Zdecydowana większość z nich wprowadza bardzo wyraźny akcent, będąc tym samym centralną ozdobą. W naszej ofercie posiadamy bogatą gamę produktów oświetleniowych zaprojektowanych w typowym stylu skandynawskim. Można dzięki nim tworzyć niepowtarzalne aranżacje, w pełni odpowiadające nie tylko indywidualnym upodobaniom klientów, ale także wymaganiom, jakie stawia przed nimi niekiedy urządzane wnętrze. – wyjaśnia ekspert z firmy lampy.pl.

Dodatki do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim łagodzą surowe wnętrza, dodają im wyraźnego akcentu i niepowtarzalnego charakteru. Podpowiadamy, jak stworzyć oryginalne wnętrze zaaranżowane w stylu skandynawskim.

Trochę o samym stylu skandynawskim

Styl skandynawski narodził się w Szwecji. Jego prekursorem był artysta Carl Larsson, który znany był przede wszystkim z jasnych akwareli, na których przedstawiał codzienne życie swoich rodaków. Od tego momentu zaczęto rozjaśniać wnętrza domów i mieszkań, zatrzymując tym samym dzień jak najdłużej. Styl skandynawski rozwinął się w trzech odmianach. Duńska odmiana to przede wszystkim subtelność, łagodność i romantyczność. We wnętrzu zaaranżowanym na styl typowo duński znaleźć można fantazyjne detale, płynne linie i elementy dekoracyjne, jak na przykład wzorzyste lampy stołowe. Zupełnie inny jest z kolei styl fiński, charakteryzujący się kanciastymi formami. Bazowy jest tutaj kolor biały, skontrastowany często z czernią oraz grafitem. Odmianę szwedzką natomiast cechuje największa surowość i minimalizm. To wnętrza lekkie, w którym prym wiedzie biel połączona z drewnem.

zdjęcie salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski – mniej znaczy więcej!

Styl skandynawski cechuje minimalna oprawa wzornicza. Nie oznacza to jednak, że w tego rodzaju wnętrzach nie ma żadnych dekoracji. Do najbardziej popularnych dodatków we wnętrzu skandynawskim zalicza się przede wszystkim: dekoracyjne poduchy, świeczniki, a także lampy wiszące, stojące, ścienne i sufitowe, zwłaszcza ta zaprojektowane bardzo oryginalnie. Elementy dekoracyjne wyróżniają się jasnym odcieniem i drewnem. Często stylizowane są na stare, co daje niesamowity efekt aranżacyjny.

Lampy w stylu skandynawskim

Lampy wiszące, stojące, ścienne i sufitowe to doskonały element dekoracyjny wnętrz skandynawskich. Przykładem może być tutaj kuchenna lampa wisząca w uniwersalnym, białym kolorze. Lampę wyróżnia bardzo oryginalny design. Trzyczęściowy klosz niemalże od razu przywodzi na myśl lampy ozdabiające skandynawskie wnętrza. Styl lampy łączy w sobie dopracowaną elegancję i dużą praktyczność, a więc to, co w stylu skandynawskim najważniejsze. A teraz kolej na czerń – typową dla wnętrz zaaranżowanych w stylu fińskim.

Designerska lampa wisząca Archetype nawiązuje do lat 50. ubiegłego wieku. To doskonały przykład ponadczasowej klasyki. Archetype emanuje wyjątkowym stylem i doskonale odnajduje się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu skandynawskim – wpływy duńskiego zespołu projektantów są tutaj bardzo widoczne.

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim to przede wszystkim jasne i minimalistyczne pomieszczenia. Charakteryzuje je duża funkcjonalność, estetyka i wygoda. Bardzo ważne są tutaj elementy drewniane, które z białym odcieniem wprowadzają do wnętrz szyk i subtelną elegancję. Idealnym dodatkiem dekoracyjnym wnętrz skandynawskich są lampy, wprowadzające jeszcze więcej światła i zapewniające niesamowity efekt wizualny. W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle oryginalne lampy zaprojektowane w stylu skandynawskim. Zachęcam do zapoznania się z szeroką gamą produktów. – mówi specjalista z firmy lampy.pl.