kuchnia na zamowienie

Meble kuchenne na zamówienie – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kuchnia to miejsce w domu, gdzie spędza się dużo czasu i wykonuje wiele czynności. Przestrzeń ta powinna być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego większość osób decyduje się na montaż mebli na zamówienie. Dlaczego warto?

Meble na zamówienie – jakie są zalety?

Meble kuchenne na zamówienie pozwalają zaaranżować każdą dostępną przestrzeń i maksymalnie ją wykorzystać. Dzięki temu, że szafki są tworzone na wymiar, mogą być dopasowane nawet do najbardziej nietypowych wymiarów pomieszczenia, co ma znaczenie szczególnie w przypadku mieszkań w blokach. Bardzo często kuchnie w nich mają zaledwie kilka metrów i umieszczenie w nich wszystkich niezbędnych sprzętów oraz stworzenie w nich wystarczającej przestrzeni do przechowywania stanowi niemałe wyzwanie. Dodatkowo realizacja mebli na zamówienie stwarza możliwość wykorzystania różnego rodzaju systemów, które ułatwia przechowywanie, np. systemy szafek narożnych czy cargo. Indywidualne dopasowanie głębokości i wysokości szafek oraz produkcja ich w dowolnym kolorze sprawi, że przestrzeń stanie się wygodnym miejscem pracy i będzie pasowała do reszty wnętrz.

Jak wygląda proces realizacji mebli na zamówienie?

Pierwszym etapem są konsultacje i ustalenie potrzeb klienta. Pracownik firmy musi dokładnie poznać jego wymagania, aby móc stworzyć projekt, który się mu spodoba. Kolejnym etapem jest wykonanie pomiarów. Ich dokładność ma ogromne znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Po zaprojektowaniu mebli wspólnie z klientem ustalane są materiały, z których zostaną one wykonane. Zazwyczaj firma dysponuje wieloma próbkami płyt meblowych, co ułatwia decyzję. Produkcja rusza po zatwierdzeniu projektu i materiałów. Ostatnim etapem jest montaż mebli. Aby wszystko wyglądało idealnie, często niezbędne jest dokonanie ostatnich docinek i wyrównań na miejscu. Bardzo często firmy zajmujące się produkcją mebli oferują także montaż wszystkich sprzętów AGD, co znaczenie ułatwia remont i daje pewność, że lodówka w zabudowie, czy płyta grzewcza będą poprawnie zamontowane.