metamorfoza kuchni

Metamorfoza starej kuchni za niewielkie pieniądze – jak ją wykonać?

Kuchnia uznawana jest za serce domu i rzeczywiście jest to prawda, wszak w tym pomieszczeniu często spędzamy sporo czasu. Dlatego powinna być ona nie tylko wygodna i praktyczna w użytkowaniu, ale także stylowa. Ale meble do kuchni są drogie, szczególne te na wymiar, a w te tanie słabej jakości nie warto inwestować. Na szczęście szybko i łatwo można dokonać metamorfozy kuchni i to za niewielkie pieniądze. Jak to zrobić?

Odśwież ściany i napraw meble

Metamorfozę kuchni warto, a nawet trzeba rozpocząć od naprawy mebli, a więc zawieszek czy gwintów, które się poluzowały. Dodatkowo należy zabezpieczyć metalowe elementy, a do tego celu należy użyć profesjonalnego kleju anaerobowego. Trzeba wiedzieć, że chroni on także delikatne gwinty i pozwala ustawić kształtki pod odpowiednim kątem. Jego stosowanie nie jest trudne. Oczywiście wszelkie naprawy hydrauliczne także wchodzą w zakres prac remontowych i wpisują się w metamorfozę. Co ciekawe kleje anaerobowe uszczelniają, ale i zabezpieczają połączenia rurowe, zatem doskonale się sprawdzą. Ok, skoro naprawy są już wykonane, to czas na malowanie ścian. W tym przypadku pamiętajcie, aby użyć farb wodoszczelnych dedykowanych właśnie do pomieszczeń, gdzie ściany narażone są na kontakt z wodą, ale i olejem. Jak wiadomo przy gotowaniu często powstaje totalny bałagan i brudne jest wszystko, nie tylko szafki, ale i ściany, dlatego trzeba wybrać farbę, która ma naprawdę dobre właściwości plamoodporne. Polecamy Wam jasne kolory, które rozświetlają wnętrze.

Czas na totalną metamorfozę mebli

Czas przejść do kolejnego etapu, a więc totalnej metamorfozy mebli i co istotne i ją możecie wykonać szybko i małym nakładem finansowym. Wystarczy tylko zastosować okleinę meblową, która całkowicie odmieni wygląd Waszych mebli. Polecamy Wam lustrzane wzory, które wpisują się w estetykę glamour. Z kolei dla miłośników klasyki, stylu skandynawskiego, ale i kolonialnego dobrym wyborem będzie okleina imitująca naturalne drewno. Ale wybór jest tak ogromny, że bez problemu znajdziecie coś dla siebie. Jeżeli macie meble z uchwytami, to należy je także zmienić, wybierając nowe uchwyty. Tutaj musicie pamiętać, że powinny pasować swoją stylistyką do okleiny, dzięki temu uzyska się najlepszy efekt.

Dodatki – bo tworzą one klimat

Dodatki tworzą klimat i choć to truizm, to jednak wiele osób o tym zapomina bądź nie przywiązuje do nich wagi. A przecież dodatki są ważne nie tylko w salonie, ale i kuchni. Warto więc pamiętać także o nich, gdyż to dzięki nim można stworzyć także stylowy klimat wnętrza. Na pewno możemy Wam polecić plakaty w antyramach, które pasują do każdego pomieszczenia i to niezależnie od jego kubatury. Można wybrać motyw starego miasta albo nawet abstrakcje. Obecnie bardzo modne są plakaty imitujące efekt 3D, a więc takie, których złote bądź srebrne linie dekoracyjne mienią się pod kątem spoglądania na nie, co tworzy niepowtarzalny efekt. Także plakaty z motywem kawy świetnie się sprawdzają. Ale to nie koniec możliwości, bo warto też zainwestować w nowe puszki na produkty sypkie. Zamiast metalowych polecamy Wam szklane bądź porcelanowe. Do tego warto jeszcze na blacie umieścić doniczki ze świeżymi ziołami, które dodatkowo sprawią, że cały czas w kuchni będzie unosił się wspaniały zapach. Pomyślcie też o zagospodarowaniu przestrzeni między szafkami. Oczywiście płyty szklane są dosyć drogie, ale można wykorzystać naklejki imitujące choćby białe cegły. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne i równie stylowe.

Zadbaj o właściwe oświetlenie

Oświetlenie ma znaczenie i to duże znaczenie – nie tylko dla wygody pracy, ale i klimatu wnętrza. Stąd też polecamy Wam wybór jasnej barwy światła, która jest bardziej przytulna. Do tego czas wybrać właściwe źródło światła i naszym zdaniem sprawdzi się idealnie plafon, który aktualnie jest bardzo modny. Ten w regularnym, geometrycznym kształcie nie zaburzy nawet kubatury małego wnętrza.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania, a całkowity koszt inwestycji wcale nie będzie wysoki. I co także ważne, wszystkie prace możecie wykonać samodzielnie. Nie musicie przy tym dysponować żadnymi specjalnymi narzędziami, ani też umiejętnościami, bo wystarczy zaangażowanie i cierpliwość.