Modna łazienka w stylu retro. Czego nie może w niej zabraknąć?

W ostatnich latach niektórzy inwestorzy, nieco zmęczeni prostotą i nowoczesnością współczesnych surowych łazienek, zwrócili się w stronę stylu retro. Elegancja, ponadczasowość, klasa – tak w wielkim skrócie można określić ten trend, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jakich elementów nie może zabraknąć w łazience w stylu retro? Jaka paleta kolorów sprawdzi się w niej najlepiej?

Wanna wolnostojąca – klasyka stylu retro

Jeszcze kilka lat temu, w dobie rozwiązań służących do zabudowy, wanny wolnostojące kojarzyły się z rozwiązaniami z lat 20. lub ekskluzywnymi i niedostępnymi sprzętami. Dziś, w czasach mody na styl retro, producenci urządzeń sanitarnych mają w swojej ofercie wiele modeli wanien wolnostojących. Wanny na lwich łapach, modele stojące bezpośrednio na ziemi, wanny z elementami wykonanymi z drewna egzotycznego – zdecydowanie jest w czym wybierać.

Pastelowe odcienie i mocne kontrasty

Łazienka w stylu retro może być urządzona z wykorzystaniem pastelowych, rozbielonych kolorów. Szczególnie dobrze sprawdzą się odcienie mięty, szałwii, ale również błękitu czy pastelowego różu i miodowej żółci. Subtelna kolorystyka czyni pomieszczenie przytulnym i ciepłym.

Na drugim biegunie kolorystycznym łazienek w stylu retro znajdują się mocne kontrasty w postaci odcieni czerni i bieli. W tym zestawieniu świetnie prezentują się – modne w tym sezonie – płytki oktagonalne, ale również płytki ceramiczne układane we wzór rombu. Flirt czerni i bieli w łazienkowej przestrzeni jest klasyczną bazą do stylizacji retro.

Płytki mozaikowe – ważny akcent w łazience retro

Designerzy i projektanci wnętrz coraz chętniej wykorzystują w swoich aranżacjach łazienek płytki mozaikowe. Wielobarwne wzory witraży, motywów kwiatowych i ornamentów świetnie sprawdzają się w przypadku niewielkich łazienek. Fragment mozaiki potrafi diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia i być jego największą ozdobą. Obecnie modne są zarówno płytki mozaikowe o różnej kolorystyce, ale również płytki monochromatyczne.

Retro armatura – wyjątkowy element stylizacji

Do wolnostojących wanien, ale także do umywalek na nóżkach, świetnie pasują baterie retro. Dopełniają one całości i utrzymują harmonijną stylistykę pomieszczenia. Retro armatura, w zależności od koncepcji, może być wykonana w kolorystyce chromowanej lub miedzianej. Szczególnie oryginalnie prezentują się stojące baterie retro, zlokalizowane w najbliższej okolicy wanny, które dodają łazience ekskluzywności i prestiżu. Można znaleźć je między innymi w sklepie internetowym https://retrowoda.pl.