gałki do mebli

DOT Manufacture na targach Warsaw Home

Na początku października 2018 r. studio DOT Manufacture wzięło udział w targach Warsaw Home, odbywających się w halach targowych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Targi trwały 4 dni, i cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedstawicieli branży architektonicznej, wnętrzarskiej i projektowej, jak i wśród osób prywatnych. Nie zabrakło również odwiedzających spoza granic Polski.

Stoisko marki DOT znajdowało się w strefie Poland Design Festival, obok innych polskich firm (np. Giera Design, Robimy Stoły czy In Wood We Trust). Choć cała ta strefa pełna była twórczych firm i ciekawych stoisk, DOT Manufacture zdecydowanie wyróżniało się spośród nich.

– Przygotowanie projektu i wykonanie dekoracji stoiska zajęło nam bardzo dużo czasu. Przygotowaliśmy naprawdę wiele gałek meblowych i uchwytów, a sam montaż zajął trzy dni. Ale wiemy, że było warto – wiele osób zatrzymywało się przy naszym stoisku widząc naszą ścianę pełną gałek i potem podchodzili bliżej, aby przyjrzeć im się z bliska. – mówią założycielki marki.

Rzeczywiście było nad czym pracować – na szerokiej na 3 metry ścianie zostało przykręconych około 1000 gałek i uchwytów meblowych ze studia DOT Manufacture, w wielu kolorach i stylach. Oprócz uchwytów drewnianych znalazły się tam oczywiście gałki emaliowane, z których studio jest znane, uchwyty szklane, oraz nowości w ofercie manufaktury: gałki z frontami z polerowanego mosiądzu i szczotkowanej miedzi. Całość została zaaranżowana w bardzo płynną abstrakcyjną formę, która niektórym kojarzyła się z okiem, innym z rybą, ale z pewnością przyciągała wzrok wszystkich przechodzących gości.

– Chcieliśmy być dobrze widoczni i zapaść naszym gościom w pamięć. Dostaliśmy wiele sygnałów, że taka ekspozycja pozwoliła bardzo dobrze pokazać nasze gałki meblowe – nie tylko były one zauważalne, ale były dosłownie na wyciągnięcie ręki, każdy mógł podejść i ich dotknąć, przekonać się że oprócz piękna cenimy również dobry projekt, i że bardzo ważna jest dla nas wygoda użytkowania naszych uchwytów do mebli.
Choć manufaktura dba o dobrej jakości zdjęcia produktów, gałki meblowe i uchwyty ze studia DOT zbierają największe pochwały od osób, które miały szansę ich dotknąć i obejrzeć „na żywo”. To bardzo dobrze zbiega się z podejściem założycielek marki, które lubią kontakt z klientami.

– Bardzo cieszymy się na każde targi, w których bierzemy udział. Jest to okazja porozmawiania z naszymi klientami, dowiedzenia się czego oczekują, co im się spodobało w naszych produktach. Jesteśmy oczywiście również ciekawi uwag krytycznych [śmiech]. Ale tak naprawdę to jest to również możliwość przekazania innym naszej pasji, naszego zaangażowania w to, co robimy, i bardzo często udaje nam się w ten sposób spotkać wielu fascynujących ludzi z ich własnymi pasjami, i nawiązać ciekawe kontakty.
Oprócz własnej pracowni, do której twórczynie marki chętnie zapraszają klientów, gałki do mebli i uchwyty można obejrzeć w innych miejscach w Warszawie (np. w Długa Showroom) i w Krakowie (w Forum Designu i Rzeczach Samych).

Inspiracji szukaj na https://dotmanufacture.com/