panele akustyczne

Modne i funkcjonalne biuro, czyli sposób na zwiększenie efektywności pracowników

Praca jest naszym drugim domem biorąc pod uwagę czas, który spędzamy w biurze. Im lepiej się czujemy w danej przestrzeni, tym jesteśmy bardziej efektywni, działamy najlepiej, jak tylko potrafimy. Jak więc zaaranżować biuro, żeby nie tylko cieszyło oko, ale przede wszystkim było funkcjonalne a tym samym, zapewniało dobrą organizację pracy? Podpowiadamy.

Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że przestrzeń biurowa, to już nie tylko kilka biurek, laptopów i dobre oświetlenie. To także moc dodatków oraz przydatnych elementów wystroju, które mają bardzo istotny wpływ na komfort pracy. Nie dziwi więc fakt, że w projektach wnętrz biurowych na próżno już szukać wyłącznie sztampowych rozwiązań. W zależności od specyfiki firmy, obecnie na pierwszy plan wysuwa się zerwanie ze sztywnym dress codem, restrykcyjnymi zasadami i skrępowaniem. Biuro ma być wizytówką przedsiębiorstwa, która nie tylko odzwierciedla jego charakter, ale zapewnia też pracownikom maksimum komfortu.

Modne i funkcjonale biuro, a mobilność

panele akustyczne w biurze

Od pracownika wymaga się elastyczności. Najlepiej, jeśli jest wielozadaniowy i szybko reaguje na zmieniającą się sytuację w biurze. Aby ułatwić mu takie działanie, warto pomyśleć o rozwiązaniach w aranżacji przestrzeni, które mu to ułatwią. Odpowiedzią na dynamiczne działanie zespołu są m.in. systemy meblowe, które będą mobilne i łatwe do przestawienia, czyli elastycznie dopasują się zarówno do danej przestrzeni, jak i potrzeby chwili np. zorganizowania szybkiej narady zespołu.

Wydajna praca, a hałas

O ile praca w zespole wymaga wielu kompromisów, w tym także próby skupienia się w akompaniamencie rozmów pozostałych członków zespołu, o tyle często sytuacja wymaga absolutnej ciszy. Tutaj z pomocą przychodzą panele akustyczne do biura, które doskonale tłumią hałas. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w tym także ozdobnych, które nie tylko będą pełniły funkcję użytkową, ale także ozdobną. Wiele z nich może wprowadzić niesamowity charakter do wnętrza.

Wydajna praca, a miejsce spotkań

panele akustyczne w biurze

Wydajność pracowników osiąga się nie tylko dzięki ciekawemu i komfortowemu zaaranżowaniu przestrzeni, ale także biorąc pod uwagę aspekty społeczne. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że biuro, to nie tylko miejsce, w którym skupiamy się tylko i wyłącznie na wykonywaniu służbowych obowiązków. To także przestrzeń, w której nawiązujemy relacje. Powinna być więc zorganizowana w ten sposób, aby pracownicy mieli szansę porozmawiać np. podczas przerwy na lunch. To świetny sposób na relaks, ale także wymianę pomysłów czy poglądów. Coraz bardziej modne staje się więc tworzenie osobnych pomieszczeń, gdzie ustawiane są tzw. piłkarzyki, zawieszane są huśtawki czy też włączana jest relaksująca muzyka. To sprzyja zebraniu myśli, regeneracji sił, a tym samym większemu zaangażowaniu w pracę poprzez identyfikację z firmą. To prosty mechanizm pracowniczego myślenia pt. „jeśli firma o mnie dba, ja zadbam też o nią”.

Na koniec mała ciekawostka, w postaci trendu, który nieśmiało wkrada się na rynek biurowy. Mowa o raczkującej modzie na tzw. biura o zmiennych funkcjach. To przestrzenie, które od danej godziny diametralnie zmieniają swoje przeznaczenie. Na przykład do godz. 17 są co-workingami, aby następnie stać się restauracją. To nie lada wyzwanie dla projektantów, a także producentów mebli czy urządzeń. Stoją przed dość trudnym wyzwaniem stworzenia takich rozwiązań, które z powodzeniem można użyć zarówno w biurze, jak i przestrzeni o zupełnie innym charakterze. Pracodawca musi zaś zatroszczyć się o to, aby postawić na najbardziej optymalne rozwiązanie.


art. sponsorowany