Sypialnia w stylu skandynawskim. Pomysły i inspiracje

Sypialnia w stylu skandynawskim. Pomysły i inspiracje

Aranżując swoje wnętrza naszym głównym celem jest uczynić je funkcjonalnymi i przytulnymi, gdzie miło będzie spędzać wolny czas. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się styl skandynawski, ze względu na prostotę i przejrzystość, jaką za sobą niesie. Ten styl doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a najlepiej w sypialni i salonie. Charakterystyczne dla niego kolory to biel, brąz i szarość. Sprawdź, jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim.

Styl skandynawski, czyli jaki?

Pokój urządzony w stylu skandynawskim jest przede wszystkim jasny, stonowany i wygodny. Powinien być także dobrze doświetlony. Zazwyczaj w tego typu wnętrzach rezygnuje się z wieszania firan i zasłon aby wpadające do nich światło dzienne nie napotykało na swojej drodze żadnych przeszkód. Jeśli nie potrafimy obejść się bez zasłon, warto wybrać takie wykonane z lekkich materiałów, w jasnych kolorach. W widnych pomieszczeniach, gdzie nie ma przesytu pod względem ilości znajdujących się w nich przedmiotów ani kolorów, łatwo jest się zrelaksować i wypocząć, a otaczająca aura sprzyja uspokojeniu. Dlatego styl skandynawski idealnie nadaje się do zaaranżowania sypialni.

Zacznij od doboru bazy

Urządzanie jakiegokolwiek pomieszczenia rozpoczynamy od wykonania bazy, czyli ścian i podłóg. Jak nietrudno się domyślić, w stylu skandynawskim prym wiodą jasne barwy, dlatego to właśnie na którąś z nich warto pomalować swoją ścianę. Jeśli chodzi o podłogi można pokryć je drewnem w naturalnym odcieniu. Skandynawskie wnętrza słyną ze swej surowości oraz dużej ilości elementów wykonanych z naturalnego drewna.

Jakie meble wybrać?

Gdy baza jest już gotowa, można przejść do wyboru mebli i pozostałych dodatków. Postaw na białe łóżko i jasne, drewniane meble. Zwróć uwagę by meble były proste, bez żadnych zdobień i udziwnień. Przywiązuj dużą uwagę zarówno do wyglądu mebli, a także ich wykonania. Nowo zakupione meble z założenia powinny służyć Ci przez długie lata, dlatego muszą być solidne i zrobione z dobrej jakości materiałów.

W sypialniach w stylu skandynawskim czasami można spotkać też dodatki wykonane z palet pomalowanych na biało. I Ty możesz wykorzystać je np. do zrobienia stolika. Modnym meblem jest też garderoba w postaci wieszaka. Najczęściej przybiera ona formę prostego wieszaka na kółkach. Ogromną zaletą wnętrz w stylu skandynawskim jest to, że do ich wykonania nie potrzeba dużego nakładu finansowego.