wybor zaluzji

Moskitiery – czym się kierować przy ich wyborze?

Moskitiery okienne to doskonały sposób na utrzymanie irytujących komarów, much i innych owadów z dala od domu. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, które jednocześnie daje nam komfort i bezpieczeństwo. Można je stosować nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także we wszelkiego rodzaju obiektach komercyjnych, w tym w sklepach, stołówkach i kawiarniach.

Czym są moskitiery okienne?

Moskitiery okienne to dodatkowy element okien, który składa się z metalowej konstrukcji montowanej na ramie okiennej oraz skrzynki z roletą wykonaną z siatek nylonowych lub z włókna szklanego. Całość prezentuje się bardzo dobrze i nie psuje wyglądu okna – mówi nam pracownica sprzedający moskitiery w Radzionkowie. Rozmiar rolety można dopasować do wszystkich typów okien, niezależnie od ich wymiarów, kształtu czy usytuowania na elewacji budynku.

Zalety moskitier okiennych

Za moskitierami przemawia długa lista zalet. Oto najważniejsze z nich:

  • wygoda i łatwość użytkowania: można je bez problemu samodzielnie otwierać i zamykać;

  • wysoka trwałość: nowoczesne moskitiery okienne są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne;

  • wytrzymałość: chronią nas nie tylko przed owadami, ale również przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy deszcz;

  • funkcjonalność: moskitiery okienne mogą być stosowane zarówno w ciepłych, jak i zimnych porach roku;

Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery?

Moskitiery są dostępne w różnych typach i rozmiarach. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie moskitiery do okna? Poniżej znajdują się 3 elementy:

  1. Rozmiar siatki. Otwory w moskitierze powinny być mniejsze niż 1,3 mm, aby komary nie mogły się przez nie przedostać.

  2. Materiał, z którego wykonana jest siatka. Tkanina moskitiery dobrej jakości jest wykonana z polietylenu i dlatego jest bardzo trwała, łatwa w konserwacji i można ją prać w temperaturze 30 stopni Celsjusza (86 stopni Fahrenheita).

  3. System mocowania moskitiery. Idealny jest standardowy wałek zintegrowany z pionowym lub poziomym profilem aluminiowym z dolną szyną, ponieważ system ten jest łatwy w obsłudze, konserwacji, czyszczeniu i naprawie w razie potrzeby.