blat

Blaty granitowe – dlaczego warto w nie inwestować?

Każdy domownik ma swój gust i lubi określone style wykończenia mieszkań. Przy wyborze umeblowania kuchni lub wykonywanym remoncie, warto jest przemyśleć wybór blatów kuchennych. Obecnie na rynku mamy wiele dostępnych materiałów w przystępnych cenach, jednak coraz częściej sięgamy po blaty granitowe. Dlaczego warto w nie inwestować? Podpowiadamy.

Zalety blatów granitowych

Blaty granitowe w Brzegu wyróżniają się na tle pozostałych materiałów odpornością na zarysowania, plamy czy wszelkie detergenty, których używamy w swojej kuchni. Granit jest również naturalnie odporny na wysokie temperatury, a także wilgoć. W przeciwieństwie do drewna czy marmuru, można go kłaść blisko źródeł ciepła bądź zimna. Sprawdzą się dobrze obok lodówek, kuchenek czy piekarników.

Producenci gwarantują niezwykłą trwałość tego materiału, jednak zanim zaczniemy użytkować taki blat, warto jest go poddać impregnacji. Pozwoli to na wzmocnienie jego powłoki ochronnej, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać go dłużej w lepszym stanie i będzie cieszyć nasze oko przez wiele lat.

Granitowi nie powinna zaszkodzić ani rozgrzana blacha z piekarnika ani duża plama tłuszczu. Ewentualny ubytek w powierzchni wystarczy oszlifować i ponownie zaimpregnować.

Blat granitowy – szeroki wybór

Oprócz praktycznego wymiaru granitu, ma on również wiele możliwości dekoracyjnych. Na rynku wnętrzarskim dostępnych jest ponad 200 rodzajów tego materiału w różnych wersjach kolorystycznych. Obróbka granitu w Brzegu pozwala na dobór wykończenia, które może być matowe lub błyszczące. Dostosowuje się również grubość blatu oraz sposób jego montażu.

Szczególną popularnością cieszy się czarna wersja granitu. Wprowadza on nieco luksusu oraz elegancji do wykańczanego pomieszczenia. Jest też dobrym wyborem z powodów praktycznych. Na ciemnym blacie wszelkie zabrudzenia czy odpryski są mniej widoczne.

Najczęściej można spotkać je w sklepach z meblami kuchennymi, jednak zdecydowanie większy wybór posiadają specjalne zakłady kamieniarskie. Warto wybrać się osobiście i porównać kilka wersji różnych blatów, ponieważ każdy różni się od siebie odcieniem czy strukturą.