Nie każdy decyduje się na budowę inteligentnego domu, ale każdy może sobie zafundować jego namiastkę w swoim mieszkaniu lub tradycyjnie budowanym obiekcie mieszkalnym. Mamy na myśli włączniki dotykowe, które mogą być także sterowane za pomocą pilota. Funkcjonalne, estetyczne, ciekawie prezentujące się we wnętrzach – dlaczego jeszcze warto na nie postawić?
Funkcjonalnie i oszczędnie!
Energia elektryczna z roku na rok drożeje, co nie zachwyca. Można za to zachwycić się włącznikami dotykowymi, które poza dużą funkcjonalnością, sprzyjają oszczędzaniu. Nie chodzi o spektakularne różnice w poborze prądu, jednak na tyle wyraźne, by zainwestować w taki produkt.
Oszczędzać można bowiem, decydując się na włącznik dotykowy zintegrowany ze ściemniaczem. Dzięki temu możliwe jest decydowanie o tym, jakie natężenie światła będzie panować w danym pomieszczeniu, w konkretnym momencie. Gdy zbliża się wieczór i trzeba przysiąść do komputera – do nauki lub pracy, przyda się wyraziste, mocne i skupione światło. Jeśli jednak ten sam wieczór spędzamy na kanapie oglądając ulubiony film, pełna moc oświetlenia nie jest potrzebna. Przydaje się za to relaksująca atmosfera, a to za sprawą subtelnego światła. I od tego jest ściemniacz sterowany z poziomu dotykowego włącznika lub za pomocą pilota.
Dołączany pilot do sterowania urządzeniami, które są zintegrowane z włącznikiem dotykowym, to ogromna zaleta, bo wpływa na jeszcze wyższą funkcjonalność. Nie trzeba podnosić się z kanapy, przerywać romantycznego wieczoru czy tracić najważniejszych scen z filmu, by włączyć, wyłączyć lub zmienić natężenie światła.
Prosty montaż, niebanalny wygląd
Włączniki dotykowe nie sprawiają najmniejszych problemów w montażu. Po pierwsze, do każdego zestawu dołączona jest instrukcja, która staje się pomocą dla osób samodzielnie podejmujących się montażu lub wymiany dotychczasowego włącznika. Po drugie, odbywa się dokładnie tak samo, jak w przypadku klasycznych produktów.
Cieszy estetyka paneli szklanych włączników dotykowych, jak tych z oferty sklepu https://Gajwer.pl. Eleganckie, z technologią schowaną w puszcze tuż za płaskim panelem. Z podświetleniem dotykowych przycisków, by wieczorową porą nie mieć problemu z ich odnalezieniem. Do wyboru w różnych kolorach, aby móc swobodnie dopasować je do każdej aranżacji wnętrza, a także pokojów dziecięcych.
Dotykowe włączniki umieszczone na panelach szklanych są wizualnie o wiele ciekawsze od tradycyjnych odpowiedników. Mogą wręcz stanowić element dekoracyjny pomieszczenia, jeśli postawimy na kontrastowy kolor. Łatwo je utrzymać w czystości, czego nie można powiedzieć o alternatywnych, dobrze nam znanych produktach. Są również trwałe i odporne na uszkodzenia.
Sterowanie nie tylko oświetleniem
Decydując się na włącznik dotykowy warto przemyśleć, czy w ten sposób lub za pomocą pilota, będziemy chcieli sterować tylko oświetleniem. Panel pozwala bowiem na zintegrowanie różnych urządzeń. W jednym miejscu mogą znaleźć się włączniki służące do włączania i wyłączania oświetlenia, podnoszenia i opuszczania rolet, jak i sterowania klimatyzacją domową.
Mając wszystko w jednym miejscu i w jednym pilocie, jest jeszcze wygodniej! Nie trzeba wcale zamieszkiwać domu inteligentnego, by móc pozwolić sobie na tak uniwersalne, a zarazem zaawansowane technologicznie rozwiązanie.
Bezpieczeństwo użytkowania
Panel dotykowy zapewnia ponadto bezpieczeństwo użytkowania, nawet dla najmłodszych członków rodziny. Wpływają na to zastosowane materiały, wysokiej jakości, odporne i trwałe, dzięki czemu inwestuje się tak naprawdę w rozwiązanie na lata. Ryzyko uszkodzenia zostaje zminimalizowane, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych, prostych włącznikach.
Skoro możemy połączyć wielofunkcyjność, z niespotykaną estetyką, wygodą użytkowania oraz pełnym bezpieczeństwem, nie mamy nad czym się zastanawiać. We włączniki dotykowe warto zainwestować na etapie remontu, ale i planując budowę nowego domu. To wydatek, którego nie będzie się żałować.