wystroj lazienki

Nowoczesna łazienka – propozycje aranżacji wnętrza

Każdy, kto choć raz zmierzył się z wykańczaniem wnętrz, doskonale wie, jak wiele elementów należy w tym procesie uwzględnić i jak wiele wyborów dokonać. Estetyka własnej przestrzeni jest jednak bardzo ważna – w końcu w mieszkaniu, naszej oazie, potrzebujemy czuć się naprawdę komfortowo. Sama łazienka powinna być miejscem wyjątkowym – funkcjonalnym, ale w którym możemy się również zrelaksować. Nowoczesna łazienka odznacza się prostą formą, zachwycając jednocześnie elegancją i dbałością o detale. Podpowiadamy sposoby na wykańczanie wnętrza łazienki w nowoczesnym stylu poprzez właściwy dobór elementów wykończeniowych i armatury.

Spis treści:

Nowoczesna łazienka – prysznic czy wanna?

Nowoczesna łazienka – jakie płytki wybrać?

Oświetlenie w nowoczesnej łazience

Nowoczesna łazienka – prysznic czy wanna?

Łazienka zarówno z prysznicem, jak i z wanną wolnostojącą to rozwiązanie idealne – nie zawsze jednak możliwe. Aranżacja małej łazienki oznacza zazwyczaj dokonanie wyboru w tym zakresie i choć wanna niewątpliwie ma wiele zalet, w przypadku nowoczesnych wnętrz lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa. Szczególnie efektowne są tzw. prysznice typu walk-in, czyli pozbawione brodzika. Szklane ściany i odpływ ukryty w podłodze sprawiają, że przestrzeń łazienki staje się optycznie większa, a pomieszczenie lekkie i stylowe. Popularnym rozwiązaniem jest również wanna z prysznicem w jednym – jej nowoczesna wersja wyposażona jest w prosty, wykonany z przezroczystego szkła parawan, doskonale współgrający z minimalistycznym wnętrzem.

Nowoczesna łazienka – jakie płytki wybrać?

wystroj lazienki

Płytki do łazienki w nowoczesnym stylu są przede wszystkim wielkoformatowe. Matowe lub błyszczące, ale zwykle gładkie – mocno widoczne wzory nie są tu mile widziane. Przełamując monotonię, przykładowo, jasnych, beżowych kafli, możemy zdecydować się na inne elementy wykończenia o kontrastującym kolorze. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, ze względu na swą surową fakturę, bardzo dobrze prezentuje się również beton architektoniczny. Pamiętajmy jednak, że płyty takie dużo ważą, zatem wybrana ściana musi wykazywać odpowiednią odporność na obciążenia.

Oświetlenie w nowoczesnej łazience

wystroj lazienki

Aranżacja wnętrza łazienki to również wybór odpowiedniego oświetlenia. W związku z tym, że pomieszczenie to jest bardzo często pozbawione dostępu do naturalnego światła, warto pomyśleć o kilku jego źródłach. Przy nowoczesnym stylu najlepiej sprawdzą się diody LED, wprowadzające przyjemne, rozproszone światło. Obowiązkowo pamiętajmy również o mocniejszym podświetleniu lustra, aby nasza łazienka, prócz tego, że piękna, była również funkcjonalna. Właściwie dobrane oświetlenie łazienki pozwoli uzyskać nam tak bardzo pożądany efekt przestronnego wnętrza, nawet, jeśli faktyczna przestrzeń pomieszczenia nie jest duża.