Nowoczesne tapety geometryczne

Kto śledzi modowe trendy, ten potwierdzi, że geometryczne wzory są prawdziwym hitem. Geometria rządzi nie tylko na światowych wybiegach i na ulicach wielkich miast – zawładnęła także salonami. Nie da się zaprzeczyć, że tapety z wyrazistym, regularnym deseniem stały się niezwykle popularne. Może się wydawać, że nie jest to propozycja dla każdego wnętrza, jednak wystarczy tylko przyjrzeć się różnorodności modeli, by przekonać się o ich niesamowitym potencjale.

Czym się wyróżniają?

Tapety geometryczne łączy to, że intrygują, są eleganckie i zawsze w dobrym guście. Dzięki nim odczuwamy ład i harmonię, mogą one też wpływać na naszą kreatywność. Są inspirujące i nietuzinkowe. Bywają dyskretnym dopełnieniem aranżacji wnętrza, ale niektóre modele idealnie nadają się do tego, by stać się najważniejszą ozdobą pomieszczenia. Wystarczy odrobina wyczucia, by dzięki nim nadać salonowi lub pokojowi mocniejszego, bardziej dynamicznego charakteru lub przeciwnie – sprawić, by stał się on idealnym miejscem do wypoczynku. Tapeta z geometrycznym wzorem raczej nieprędko się znudzi. Patrząc na nią wciąż można na nowo odkrywać jej niebanalną urodę. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że każdy szczegół takich tapet ma znaczenie, zwłaszcza jeśli pomieszczenie urządzone jest w minimalistycznym stylu. Każdy, kto chce uniknąć przeciętności w aranżacji swojego mieszkania, powinien rozważyć zakup tapety z geometrycznym deseniem.Tapeta geometryczna

https://decowall.pl/empress/157-tapeta-imitacja-marmur-104870-szara-ze-zlotem.html

Tapety geometryczne w stylu vintage i glamour

Bogactwo wzorów geometrycznych tapet zaskakuje – wśród nich nie brakuje projektów przygotowanych z myślą o wielbicielach surowego, skandynawskiego designu, ale też są one źródłem inspiracji dla miłośników estetyki glamour. Niektóre tapety z geometrycznymi wzorami pasować będą do pokoju urządzonego w stylu vintage, jeszcze inne, na przykład te z efektem 3D, doskonale podkreślą urok awangardowego salonu. Można nawet znaleźć desenie, które harmonizują z aranżacją utrzymaną w konwencji rustykalnej lub boho.

Tapeta

https://decowall.pl/kabuki/183-tapeta-101315-szaro-srebrna-geometryczna.html

Warto pamiętać o różnorodności tej grupy tapet. Na uwagę zasługuje fakt, że geometryczny wzór może optycznie pomniejszać lub powiększać pokój. Jeśli rozważany jest zakup ciemnej tapety z wyrazistym geometrycznym deseniem, to trzeba mieć na względzie to, że sprawi ona, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie mniej przestronnego. Aby uzyskać wrażenie większego salonu lub przedpokoju, najlepiej zdecydować się na jasną tapetę z delikatnym geometrycznym wzorem. A może pokój jest niski i przytłaczający? Wystarczy zastosować inny sprytny trick z wykorzystaniem tapety – pionowe pasy dadzą wspaniały efekt wizualnego wydłużenia ścian.

Jak wykorzystać geometrię, by być w pełni zadowolonym z efektu?

Tapety geometryczne świetnie współgrają z białymi ścianami. Jeśli decyzja padła na model o wyrazistym, mocnym designie, można wytapetować nim tylko jeden bok pokoju, przez co pomieszczenie zyska bardziej wyrazisty charakter, nie tracąc jednocześnie swojej przestronności. Tak ozdobiona ściana będzie zdobić salon niczym cenny obraz. Często pozostaje ona w pełni odsłonięta, ale niekiedy dobrym rozwiązaniem jest uczynienie z niej intrygującego tła na przykład dla stolika kawowego i kanapy. Gdy chce się skromnie urządzonemu salonowi nadać bardziej luksusowego wyglądu, wybór powinien dotyczyć deseni z wykorzystaniem złotego koloru. Rezultat będzie zaskakujący!

Tapeta geometryczna

https://4wall.pl/tapety-geometryczne/4167-2244-tapeta-geometryczna-trojkaty-103168.html

Znakomicie prezentują się aranżacje z tapetami z geometrycznym wzorem również tam, gdzie postawiono na surowe drewno lub metal. Moda na takie materiały okładzinowe nie bez powodu wciąż powraca co jakiś czas.