Nowości w ROOMS prosto z iSaloni

Milan Design Week to wciąż jedno z najważniejszych wydarzeń w całej branży wzorniczej. To już tradycja, że na początku kwietnia włoskie miasto staje się światowym centrum najnowszych trendów wnętrzarskich i nie tylko. Właściciele ROOMS również odwiedzili stolicę designu a cel mieli jasny – wybrać nowości do oferty showroomu.

Salone del Mobile to jedne z największych targów mebli, designu i wyposażenia wnętrz w Europie. Każdego roku w kwietniu do Mediolanu zjeżdżają się miłośnicy designu, projektanci wnętrz, architekci, na kilka dni przemieniając historyczne miasto w stolicę kreatywności. Wszystko po to, aby poznać aktualne trendy, zaprezentować projekty swoich firm, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a także przyjrzeć się ofercie konkurencyjnych przedsiębiorstw.

Trendy, podobnie jak moda lubią często się zmieniać. Inny gust mają Włosi a inni Polacy. Wiedzą o tym najlepiej właściciele ROOMS, którzy budują swoją ofertę w oparciu o kilka kryteriów. Z jednej strony nowości i trendy, z drugiej gusta Klientów a z trzeciej – to co im samym się podoba i od razu wpadnie im w oko. Jakich nowości możemy spodziewać się w ofercie ROOMS?

Regał Super Postion projektu Jean Nouvel Design – Producent MDF Italia

Rusztowania i półki regału wykonane z wytłaczanego aluminium i połączone za pomocą niewidocznego systemu, który zapewnia stabilność ramy. Warto również zwrócić uwagę na wysoką odporność na obciążenia. Półki wyposażone w wytłaczane aluminiowe zaślepki z połączeniem push-in. Zaletą tego regału jest fakt, że w 100% nadaje się do recyklingu.

Meble wypoczynkowe Cosy projektu Francesco Rota – Producent MDF Italia

Ponadczasowe linie, miękki i wszechstronny design sprawia, że Cosy to tapicerowany mebel, który oferuje najwyższy komfort wypoczynku. To kolekcja elementów modułowych z siedzeniami o różnych głębokościach i długościach, grzbiety o różnych wysokościach, narożniki oraz stoliki i dodatkowe poduszki. Ten wszechstronny system modułowy stworzony jest z myślą o klientach, którzy mają szeroki wybór w tworzeniu swojej własnej koncepcji.

Meble modułowe Move projektant Francesco Rota – Producent Paola Lenti

Modułowy system siedzisk Move składa się z elementów dostępnych w dwóch wysokościach i czterech głębokościach siedzeń. Wymiary elementów i możliwość zmiany ich wysokości pozwalają zarówno na kompozycje klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne. Szereg szafek wykonanych w całości z drewna lub wykonanych z drewna z pewnymi częściami pokrytymi tkaninami i stolikiem bocznym można zintegrować z systemem. Niskie szafki i boczny stolik są wyposażone w przestrzenie chronione szklaną pokrywą, która może pomieścić niewielkie elementy.

Lampa Ballons projektu Lucie Koldová i Dan Yeffet – Producent: Brokis

Balony to kolekcja ponadczasowych świateł, która urzeka pięknem wielkoformatowego szkła ręcznego i eleganckim metalowym reflektorem unoszącym się w środku. Urok wzornictwa polega na zastosowaniu dwóch niezależnych elementów szklanych, aby uzyskać wrażenie integralnej całości.  Rozmiar największego modelu przesuwa granice technologii dmuchania szkła i ilustruje wyjątkowe umiejętności i kunszt rzemieślników z Czech. Kolekcja Balloons jest jednym z filarów portfolio Brokis. Lampy są dostępne w trzech rozmiarach.

Lampa Sampei projektu Enzo Calabrese – Producent: Davide Groppi

Lampa podłogowa ze ściemniaczem i regulowanym reflektorem została zaprojektowana przez Enzo Calabrese. Wykonana jest z metalu i włókna szklanego. Istnieje kilka wysokości do wyboru 230 cm, 260 cm, 290 cm, 440 cm.