wnetrzator.pl
Image default
Wystrój wnętrz Aktualności

Nowości w ROOMS prosto z iSaloni

Milan Design Week to wciąż jedno z najważniejszych wydarzeń w całej branży wzorniczej. To już tradycja, że na początku kwietnia włoskie miasto staje się światowym centrum najnowszych trendów wnętrzarskich i nie tylko. Właściciele ROOMS również odwiedzili stolicę designu a cel mieli jasny – wybrać nowości do oferty showroomu.

Salone del Mobile to jedne z największych targów mebli, designu i wyposażenia wnętrz w Europie. Każdego roku w kwietniu do Mediolanu zjeżdżają się miłośnicy designu, projektanci wnętrz, architekci, na kilka dni przemieniając historyczne miasto w stolicę kreatywności. Wszystko po to, aby poznać aktualne trendy, zaprezentować projekty swoich firm, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a także przyjrzeć się ofercie konkurencyjnych przedsiębiorstw.

Trendy, podobnie jak moda lubią często się zmieniać. Inny gust mają Włosi a inni Polacy. Wiedzą o tym najlepiej właściciele ROOMS, którzy budują swoją ofertę w oparciu o kilka kryteriów. Z jednej strony nowości i trendy, z drugiej gusta Klientów a z trzeciej – to co im samym się podoba i od razu wpadnie im w oko. Jakich nowości możemy spodziewać się w ofercie ROOMS?

Regał Super Postion projektu Jean Nouvel Design – Producent MDF Italia

Rusztowania i półki regału wykonane z wytłaczanego aluminium i połączone za pomocą niewidocznego systemu, który zapewnia stabilność ramy. Warto również zwrócić uwagę na wysoką odporność na obciążenia. Półki wyposażone w wytłaczane aluminiowe zaślepki z połączeniem push-in. Zaletą tego regału jest fakt, że w 100% nadaje się do recyklingu.

Meble wypoczynkowe Cosy projektu Francesco Rota – Producent MDF Italia

Ponadczasowe linie, miękki i wszechstronny design sprawia, że Cosy to tapicerowany mebel, który oferuje najwyższy komfort wypoczynku. To kolekcja elementów modułowych z siedzeniami o różnych głębokościach i długościach, grzbiety o różnych wysokościach, narożniki oraz stoliki i dodatkowe poduszki. Ten wszechstronny system modułowy stworzony jest z myślą o klientach, którzy mają szeroki wybór w tworzeniu swojej własnej koncepcji.

Meble modułowe Move projektant Francesco Rota – Producent Paola Lenti

Modułowy system siedzisk Move składa się z elementów dostępnych w dwóch wysokościach i czterech głębokościach siedzeń. Wymiary elementów i możliwość zmiany ich wysokości pozwalają zarówno na kompozycje klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne. Szereg szafek wykonanych w całości z drewna lub wykonanych z drewna z pewnymi częściami pokrytymi tkaninami i stolikiem bocznym można zintegrować z systemem. Niskie szafki i boczny stolik są wyposażone w przestrzenie chronione szklaną pokrywą, która może pomieścić niewielkie elementy.

Lampa Ballons projektu Lucie Koldová i Dan Yeffet – Producent: Brokis

Balony to kolekcja ponadczasowych świateł, która urzeka pięknem wielkoformatowego szkła ręcznego i eleganckim metalowym reflektorem unoszącym się w środku. Urok wzornictwa polega na zastosowaniu dwóch niezależnych elementów szklanych, aby uzyskać wrażenie integralnej całości.  Rozmiar największego modelu przesuwa granice technologii dmuchania szkła i ilustruje wyjątkowe umiejętności i kunszt rzemieślników z Czech. Kolekcja Balloons jest jednym z filarów portfolio Brokis. Lampy są dostępne w trzech rozmiarach.

Lampa Sampei projektu Enzo Calabrese – Producent: Davide Groppi

Lampa podłogowa ze ściemniaczem i regulowanym reflektorem została zaprojektowana przez Enzo Calabrese. Wykonana jest z metalu i włókna szklanego. Istnieje kilka wysokości do wyboru 230 cm, 260 cm, 290 cm, 440 cm.

Polecane

Dom tradycyjny czy nowoczesny?

jan

Somfy dołącza do akcji „Jesteśmy razem. POMAGAMY”

Sabina

Kiedy konieczna jest konserwacja nieruchomości?

redakcja serwisu

1 comment

benek 5 września 2018 at 13:52

super wyglądają 😀

Leave a Comment