Jak sprawić, by zwykły pokój stał się przytulnym gniazdkiem?

Przy zakupie mieszkania, nowy właściciel dostaje klucze do mieszkania jeszcze w pełni surowego. Nie każdy ma doskonały zmysł dotyczący tego, jak sprawić, by jego mieszkanie stało się podobnym do wszystkich tych na okładkach stylowych magazynów. A wystarczy się skupić na kilku elementach, by nadać pustemu mieszkaniu miano domu. Mimo tego, że wiele osób stawia na oszczędność przy meblowaniu mieszkania, potrafią zagospodarować przestrzeń w taki sposób, że nie można oprzeć się ich urokowi. Jeśli nie wiesz, jak miałbyś to zrobić to podpowiem kilka pomysłów.

Kolor ścian podstawą dobrego wystroju

Choć brzmi to dość banalnie, to właśnie to jak pomalujemy ściany, sprawia, czy nasze pomieszczenie jest łatwe do zagospodarowania czy nie. I choć możecie się zdziwić to pomalowanie ścian na swój ulubiony kolor nie zawsze jest dobrym pomysłem. Najpierw dopasuj kolorystykę do charakteru i położenia pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest małe i słabo oświetlone, to może dobrym pomysłem będzie pozostawienie białych ścian, które nie tylko optycznie powiększą pomieszczenie, ale dzięki temu zabiegowi również nie dojdzie do nieprzyjemnego wrażenia w twoim własnym domu. Jeśli chcesz zdecydować się na ciemne kolory to upewnij się, że pomieszczenie ma wystarczająco dużo naturalnego światła lub zweryfikuj czy jest dobrze oświetlone. Oczywiście jak łatwo się domyślić dzięki ciepłym kolorom łatwiej jest sprawić, by pomieszczenie stało się przytulne, jednak nie jest to stałą zasadą. Otóż wiele zależy od innych jeszcze czynników.

Kiedy małe znaczy duże

Otóż ma to sens w momencie. gdy mówimy o małych dodatkach mających duże znaczenie w dekorowaniu domu. Jak się okazuje, nie trzeba mieć dużo drogich mebli, a wystarczy strategicznie je ustawić, a całość okrasić pasującymi dodatkami. Ciepłe puchate dywany idealnie sprawdzają się w sypialniach. Nie tylko dodają uroku i przytulności, ale również są świetnym rozwiązaniem na nakrycie podłogi. Miło jest wówczas zastać pod nogą miękki dywanik.

Pamiętajcie również o zasłonach i firankach. Choć rolety lub żaluzje wydają się czasem bardziej praktyczne, to nic nie ociepli wizerunku waszego pokoju jak firanki zawieszone na ozdobnych karniszach.

Kolejnymi elementami, o których powinno się pamiętać przy urządzaniu pokoju to jakaś roślinka doniczkowa, która również spełnia zadanie naturalnego oczyszczacza powietrza. Zegar na ścianie pasujący do koloru mebli najlepiej lekko kontrastujący ze ścianami, również będzie idealnym dodatkiem do pomieszczenia. Resztę dodatków dodaj w swoim stylu i zgodnie z własnym upodobaniem. Mogą to być świeczki, obrusiki i serwetki. Do tego w pokoju dziewczynki można dodać jakieś ozdoby nawet wykonane ręcznie z papieru, na karnisze lub doczepić do żyrandola. Niepotrzebny jest duży nakład pieniężny. Wystarczy, że poruszymy własną wyobraźnie. Można również poszukać inspiracji na różnych stronach (www.ejsmont.pl) i vlogach. Uczyń z mieszkania swój własny kąt, w indywidualny i niepowtarzalny sposób.