Oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim podoba się chyba każdemu. Prostota, dobrej jakości materiały użyte do produkcji lamp, stonowane kolory i często duże gabaryty.

Dobrze dobrane oświetlenie doceniamy najczęściej zimą, kiedy niskie temperatury sprawiają, że chcemy zaszyć się w przytulnym oraz ciepłym wnętrzu.

Ze względu na mroźny klimat krajów Skandynawskich, projektanci z północnej części Europy chyba najlepiej wiedzą, jak stworzyć przyjazny klimat we wnętrzu, nawet w trakcie nocy polarnej. Prostym i gustownym rozwiązaniem jest oświetlenie przygotowane m.in. przez markę BoConcept.

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim – nieoceniony dodatek do wnętrza

Wnętrze bez dodatków nigdy nie będzie w pełni wykończone. Nawet najdrobniejsze detale – dywany, poduchy, lustra, świeczniki – w zaskakujący sposób potrafią odmienić praktycznie każde wnętrze.

Przy planowanych zmianach wnętrza warto kierować się zasadą funkcjonalnego designu, który nie tylko wkomponuje się w stylistykę wnętrza, ale także podkreśli, a nawet całkowicie je zmieni. W okresie jesienno – zimowym więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu, dlatego w porze krótkich dni i długich chłodnych wieczorów warto zainwestować w odpowiednie oświetlenie. BoConcept proponuje minimalistyczny skandynawski design zaprojektowany przez architektów, którzy najlepiej rozumieją naturę rzeczy.

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Amatorzy lamp wiszących i industrialnych wnętrz powinni zwrócić uwagę na produkty Ball oraz Pine Cone. Metalowe lampy z miedzianym wykończeniem mocowane bezpośrednio przy suficie przypadną do gustu minimalistom, którzy lubią eksperymentować z wysokością oświetlenia i dopasowywać je do własnych potrzeb. Klienci preferujący oświetlenie mobilne, które można w każdej chwili przenieść z jednego pomieszczenia do innego powinni zwrócić uwagę na lampy stołowe tj. Shelter i Snead oraz lampy podłogowe Main i Kuta. Proste, dostępne w kilku wariantach kolorystycznych sprawdzą się w większości wnętrz.

Proste rozwiązania i odpowiednio dobrane oświetlenie dają możliwość doświetlenia wnętrza, optycznie go powiększając i podkreślając jego kolorystykę. Dzięki dobremu oświetleniu mroczne zimowe dni stają się bardziej przyjazne i klimatyczne.

Oświetlenie w stylu skandynawskim