wybor paneli

Panele do łazienki? Postaw na winyl

Czy w łazience można zamontować panele podłogowe? Jak najbardziej! Duże znaczenie ma tylko ich rodzaj, ponieważ tylko wtedy, gdy będą one odporne na wilgoć, będą mogły posłużyć na lata i stale cieszyć oko.

Jakie panele podłogowe wybrać do łazienki?

W łazience panują specyficzne warunki, dlatego wybór odpowiedniego podłoża ma tam szczególne znaczenie. Najczęściej podłogi w łazienkach wykładane są płytkami ceramicznymi, jednak nie jest to jedyna opcja. Alternatywa to panele podłogowe.

Do łazienek dedykowane są panele podłogowe o właściwościach wodoodpornych. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzają się tam panele winylowe – https://www.centrum-parkietowe.pl/gerflor-podlogi-winylowe.html które wykonane są z tworzywa sztucznego – polichlorku winylu, czyli PCV.

Panele winylowe, w porównaniu od paneli laminowanych i drewnianych, nie zawierają w sobie elementów z drewna, stąd też są całkowicie odporne na wilgoć. W rezultacie można bezpiecznie montować je w tych miejscach, gdzie pojawia się jej spore nagromadzenie.

Czym cechują się panele winylowe?

Panele winylowe, określane także jako LVT, czyli Luxury Vinyl Tiles, to rodzaj materiału podłogowego powstającego z PCV. Mają postać cienkich, elastycznych paneli układanych w systemie na „klik”, czyli nie wymagają klejenia.

Ze względu na swoje właściwości panele winylowe mają uniwersalne zastosowanie i można ułożyć je w praktycznie każdym pomieszczeniu, między innymi w salonie, sypialni, kuchni, a także w łazience.

Dzięki specjalnemu wykończeniu panele te cechują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Są odporne na zarysowania, wycieranie, zgodnie ze swoją klasą, a także mogą być układane na ogrzewaniu podłogowym. Ponadto są ciepłe w dotyku i dobrze tłumią dźwięki.

Wzory paneli winylowych – co wybrać?

Panele winylowe można kupić w wielu stylowych wzorach do wyboru i dopasować je do aranżacji wnętrza klasycznego lub nowoczesnego.

W łazienkach można zastosować panele winylowe o wzorach drewnopodobnych – to doskonały sposób, aby wprowadzić do pomieszczenia ciepło drewna. Są one jednoczenie znacznie łatwiejsze w układaniu niż kafelki drewnopodobne. Pełna gama kolorów, w tym wybarwienia jasne jak sosna czy drewno bielone, a także ciemne jak drewno egzotyczne, daje nieograniczone możliwości kreacji modnych przestrzeni.

Oprócz wzorów drewna do dyspozycji są także panele LVT w wielu innych wzorach, między innymi przypominające płytki ceramiczne. Klienci chętnie wybierają te imitujące płytki marokańskie – jeden z hitów ostatnich sezonów. Z kolei do industrialnych wnętrz świetnie będą pasowały płytki imitujące beton.