wystroj lazienki

Jak zaaranżować łazienkę w stylu loft? Postaw na te materiały i wzory

Styl loft już na dobrze zadomowił się w Polsce i obecnie można zobaczyć go w wielu wnętrzach. Gdy chcesz urządzić łazienkę w stylu loft, poznaj nasze porady, z którymi uda Ci się nadać jej charakterystyczny, przemysłowy wygląd.

Loft to rodzaj mieszkania, które znajduje się w dawnej manufakturze. To także typ aranżacji wnętrz, która naśladuje takie przemysłowe przestrzenie. W stylu loft można obecnie urządzić każde pomieszczenie – również łazienkę. W jaki sposób ją zaaranżować?

Jakie kafelki do łazienki loft wybrać?

Podstawa w każdej łazience to odpowiednio dobrane kafelki. Za ich pomocą można uzyskać stylową przestrzeń gotową do dalszego wykończenia.

W łazienkach, które mają wyróżniać się stylem loft, najlepiej sprawdzają się kafelki o wzorach kamienia, drewna oraz klasyczne kafelki w jednokolorowych wariantach, na przykład białe cegiełki lub modne teraz heksagony.

Pod kątem kolorów w łazienkach w stylu loft królują przede wszystkim szarość, wybarwienia drewna, ale również motywy cegły, betonu oraz klasyczny kolor bieli i czerni. Można zatem uzyskać dzięki nim atrakcyjne dla oka połączenia, które sprawią, że łazienka będzie wyglądała ciepło i domowo.

Łazienka loft – sanitariaty i armatura

Aby łazienka mogła wpisać się w aranżację w stylu loft, ważne jest także wybranie do niej odpowiednich sanitariatów oraz armatury.

Najczęściej wybierane prysznice do łazienek w stylu loft to prysznice walk in, czyli składające się ze szklanej ściany bez drzwi. Takie prysznice są często wykańczane czarnymi profilami nadającymi im efektowny wygląd. Gdy w łazience ma zagościć wanna, strzałem w dziesiątkę będzie ta wolnostojąca. Umywalki w stylu loft to głównie modele nablatowe, które umieszczane są na drewnianych lub kamiennych blatach. Alternatywnie można wybrać umywalkę wpuszczaną w szafkę łazienkową.

Najczęściej wybierana armatura do łazienki w stylu loft to obecnie ta w kolorze czarnym. Warto zwrócić uwagę na baterie podtynkowe, które są jednym z ostatnich hitów.

Jak dobrać akcesoria do łazienki w stylu loft?

Aby podkreślić aranżację loft w łazience, warto także dodać do niej kilka dekoracji, na przykład proste akcesoria łazienkowe wykonane z ceramiki, kwiaty w ceramicznych doniczkach, wiszące lustro na pasku. Nie można zapominać też o oświetleniu, na przykład wybrać kinkiety w stylu loft.

Osobom chcącym odwiedzić dobry salon łazienek Kraków zapewnia dostęp do najlepszych materiałów od sprawdzonych producentów. Warto zatem odwiedzić sklep osobiście i sprawdzić dostępne propozycje, aby znaleźć dla siebie modne płytki ceramiczne, sanitariaty oraz dekoracje, z którymi można uzyskać niebanalny efekt przemysłowej surowości.