Plafony w towarzystwie skandynawskich aranżacji? Czemu nie!

Plafony w towarzystwie skandynawskich aranżacji? Czemu nie!

Skandynawskie aranżacje prawdopodobnie jeszcze długo nie wyjdą z mody. W naszym klimacie cierpimy na niedomiar światła słonecznego, szczególnie zimową porą. Stawiamy zatem na coraz większą ilość przeszkleń, a do tego rozjaśnianie wnętrz. Pomaga nam w tym oświetlenie sztuczne, bez którego nie możemy się obyć. W jaki sposób plafony wpisują się w aranżacje skandynawskie?

Równomiernie rozproszone światło

Atutem plafonów, które doceniają skandynawskie aranżacje, jest ich równomierne rozpraszanie światła. Jego ciepła barwa w połączeniu z mlecznymi kloszami buduje za to klimat. Wystroje rodem z północnych rejonów Europy mają to do siebie, że lubują się w przyjaznych i przytulnych wnętrzach. Potrzebują jasności, naturalności, choć nie brakuje im równie ważnej wyrazistości.

Skandynawskie aranżacje ze względu na cechy, które wpisują się w potrzeby małych pomieszczeń, są idealną bazą do zastosowania plafonów. Płaskie lampy zajmują niewiele miejsca, a do tego nadają się do przyjęcia na siebie roli oświetlenia głównego, bocznego, jak i dodatkowego. Nie można również odebrać im estetyki, która jest na tyle różnorodna, by domowych wnętrz nie pozbawiać indywidualnego charakteru.

Na rynku znajdujemy nie tylko płaskie lampy, o geometrycznych kształtach, które na pierwszym miejscu są funkcjonalne. Coraz ciekawsze konstrukcje, designerskie propozycje, jak te dostępne pod adresem https://azzardo.com.pl/27-plafony, stają się dowodem na to, że nawet skandynawska aranżacja może być i klimatyczna, i okraszona luksusem. Plafony, które mają kilka lub kilkanaście świetlnych punkcików, w pomieszczeniu tworzą grę świateł. Zaczyna się praktyczne rozjaśnianie przestrzeni, ale i jej dekorowanie.

Kolorystyka i materiały charakterystyczne dla skandynawskich wystrojów

Pośród skandynawskich propozycji królują szarości, ale znajduje się miejsce również dla beżów, bieli oraz żywych dodatków utrzymanych w kolorach pastelowych, jak błękity, żółcie i zielenie. To dobry trop do poszukiwań idealnego oświetlenia.

Plafony często występują w połączeniach srebra z bielą. Są zatem idealne do wystrojów z północnych rejonów, a do tego nie brakuje im elegancji i wyjątkowej estetyki. Co więcej, można je zestawić z innego rodzaju oświetleniem, które będzie wykonane w jednej z żywszych, kontrastowych barw. W ten sposób tworzy się ciekawa aranżacja, nietypowa i niecodzienna. Pamiętać należy jedynie o tym, by wszystkie lampy we wnętrzu łączył chociaż jeden wspólny element.

Ma być jasno i przytulnie, dlatego mleczne i półprzezroczyste klosze stanowią doskonałą odpowiedź na wymagania skandynawskich aranżacji. Ten nurt sprzyja tworzeniu wystrojów, które zapewniają uczucie błogości, relaksu i spokoju. Dzięki temu zyskujemy na wiedzy, że utrzymane w tej stylistyce plafony i inne lampy, z powodzeniem mogą znaleźć swoje miejsce w dowolnym pomieszczeniu.

Gdy liczy się efekt wyważenia, harmonii, spójności, do tego przyjazny klimat i wyrafinowana wyrazistość, na pomoc skandynawskim propozycjom przychodzą właśnie plafony!