Posadzki dekoracyjne

Posadzki dekoracyjne, jako istotny element wystroju wnętrz

Podłoga to bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Jej wygląd ma wpływ na charakter całej aranżacji pomieszczenia. W dzisiejszych czasach niezwykle modnym, a przy tym bardzo praktycznym elementem wystroju wnętrz są posadzki dekoracyjne wykonane z żywicy poliuretanowej.


Dekoracyjne posadzki poliuretanowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jeżeli chcemy, aby nasze pomieszczenie nabrało niepowtarzalnego klimatu nowoczesnego wnętrza, a przy tym optycznie zwiększyło swoją powierzchnie to naprawdę warto zdecydować się na zastosowanie w nim posadzki dekoracyjnej. Podłogi dekoracyjne wykonane z żywicy poliuretanowej nie posiadają spoin, dlatego też tworzą idealnie równą powierzchnie pozbawioną łączeń. Ponadto są one wyjątkowo trwałe w użytkowaniu, możemy korzystać z nich przez okres nawet do 50 lat. Warto również zaznaczyć, że poliuretanowe posadzki dekoracyjne doceniane są przez wiele osób ze względu na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Niegdyś podłogi żywiczne stosowane były głównie w miejscach publicznych czy też w obiektach przemysłowych, dziś natomiast coraz częściej odnajdziemy je w różnych przestrzeniach mieszkalnych. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie dekoracyjne posadzki poliuretanowe stanowią idealne dopełnienie wystroju nowoczesnych wnętrz. Tego typu posadzki dostępne są w wielu ciekawych wzorach i różnobarwnych kolorach. Decydując się na nie możemy osiągnąć oryginalny i unikatowy efekt, a nasze pomieszczenie nabierze tym samym niepowtarzalnego charakteru. Szczególnie popularnym w ostatnim czasie wzorem są posadzki imitujące beton, które doskonale sprawdzają się w przypadku pomieszczeń urządzanych w stylu industrialnym.

Posadzki dekoracyjne

Właściwości posadzek dekoracyjnych

Decydując się na zakup posadzek dekoracyjnych z żywicy poliuretanowej warto skorzystać z oferty sprawdzonej i doświadczonej firmy, takiej jak np. J.A.K. Chemia S.C. Dostępne tu posadzki żywiczne wykonywane są w 100 % ręcznie z materiałów najwyższej jakości. Decydując się na tego rodzaju podłogi zyskujemy naprawdę wiele, a to wszystko ze względu na ich wyjątkowe właściwości. Posadzki dekoracyjne wykonane z żywicy poliuretanowej są higieniczne i łatwe w czyszczeniu. Dzięki swojej sprężystości i elastyczności posiadają walory prozdrowotne. Korzystanie z nich jest niezwykle komfortowe, nie obciążają stawów, doskonale tłumią kroki. Alergicy bardzo wysoko cenią je ze względu na właściwości antystatyczne. Ponadto są one odporne na promieniowanie UV, współgrają z ogrzewaniem podłogowym i co ważne są przyjazne dla środowiska. Warto także dodać, że na specjalne zamówienie firma J.A.K. Chemia S.C. tworzy poliuretanowe posadzki dekoracyjne w wersji: antypoślizgowej, wygłuszającej czy nawet bakteriostatycznej. W firmie tej możemy liczyć na indywidualne podejście do każdego klienta oraz na naprawdę wysoką jakość obsługi. Jeżeli, więc szukamy idealnej posadzki, która będzie pasowała do wystroju naszych wnętrz, a przy tym będzie wyjątkowo wygodna w codziennym użytkowaniu to zdecydowanie warto rozważyć możliwość zakupu dekoracyjnej posadzki poliuretanowej. Jest to, bowiem inwestycja na lata.