Play Station 5 vs XBOX X? Co wybrać?

PS5 czy XBOX X? Co wybrać?

Już niedługo na sklepowych półkach pojawią się długo wyczekiwane konsole, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Którą lepiej kupić? To najlepszy czas, by porównać ze sobą te dwa urządzenia i wybrać to oferujące nam więcej możliwości. 

Branża gier jest niezwykle rozwinięta. Na rynku dostępnych jest niezliczenie wiele propozycji, zarówno w dziedzinie samych tytułów ekranowych rozrywek, jak i urządzeń oraz gadżetów. Każdy miłośnik gier doskonale jednak wie, że tak naprawdę cała rozgrywka odbywa się jednak pomiędzy konsolami od Sony oraz Microsoft. To absolutni giganci tej branży. Co ciekawe, obie te firmy, już jakiś czas temu zapowiedziały premierę urządzeń najnowszej generacji. Wszyscy więc z niecierpliwością czekamy na dzień premiery, by w końcu nabyć wymarzoną konsolę. Z pewnością jednak wiele osób wciąż zmaga się z wątpliwością, którą z nich wybrać, PlayStation 5, czy może Xbox Series X. Która jest tak naprawdę lepsza?

Xbox Series X – co przygotował Microsoft?

Fani konsoli Xbox już od kilku miesięcy zacierają ręce. Microsoft zapowiedział bowiem, że Xbox Series X będzie najlepszą konsolą, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku. Rzeczywiście, brzmi to obiecująco. Czy jednak rzeczywiście tak będzie? Chyba wszyscy zadajemy sobie to pytanie. Na szczęście mamy obecnie dostęp do naprawdę wielu informacji dotyczących specyfikacji urządzenia. Dzięki temu możemy już dziś choć w niewielkim stopniu zweryfikować, czy sprzęt będzie wart naszej uwagi.

Musimy przyznać firmie Microsoft, że parametry najnowszej konsoli rzeczywiście wskazują na to, że będzie ona dawała nam wiele możliwości. Bardzo szybkie działanie, a tym samym komfort użytkowania zapewni bez wątpienia ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2, pamięć RAM 16 GB oraz dysk SSD 1 TB. Warto zwrócić też uwagę na moc obliczeniową Xbox Series X. Będzie to aż 12 TF, tym samym w tym miejscu można potwierdzić, że konsola ta będzie na pewno najmocniejszą ze wszystkich od Microsofta. Xbox Series X ma bardzo praktyczny i gustowny design. Kształt prostopadłościanu daje wiele możliwości. Możemy ustawić ją zarówno w pionie, jak i poziomie.

Kiedy będzie można kupić Xbox Series X? To pytanie pojawia się bardzo często. Światowa premiera konsoli zaplanowana jest jeszcze na ten rok. Najpewniej odbędzie się ona w listopadzie. Spekulacje mówią, że będzie to dokładnie w Święto Dziękczynienia.

PlayStation 5 – konsola z przyszłości?

Konsola PlayStation 5 jeszcze nie pojawiła się w sprzedaży, a już zrobiła na rynku niemałe zamieszanie. Wszystko to przez nieustanne zmiany dotyczące daty premiery, a także prezentacji samego urządzenia. Na szczęście ta ostatnia w końcu się odbyła, dzięki czemu nareszcie dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat PS5. Jedna z najważniejszych rzeczy, to oczywiście wygląd konsoli. Ten zaskoczył chyba wszystkich. Tak oryginalnego designu się nie spodziewaliśmy. Urządzenie prezentuje się niczym wprost wyjęte w filmów sci-fi, co ma zarówno swych zwolenników, jak i przeciwników.

W zakresie specyfikacji technicznych PlayStation 5 jest bardzo podobne do swego przeciwnika. PS5 dysponuje jednak nieco mniejszą mocą obliczeniową, wynoszącą 10,28 TF. Jeśli jednak połączymy to z ośmiordzeniowym procesorem AMD Ryzen Zen 2, pamięcią 16 GB i dyskkiem SSD 825 GB, zyskujemy naprawdę dobry i szybki sprzęt. Co więcej, PS5 dysponuje także kompatybilnością wsteczną.

Którą konsolę kupić – PlayStation 5, czy Xbox Series X?

Z dylematem tym zmierzyć się przyjdzie w najbliższym czasie wielu osobom. Która konsola sprawdzi się więc lepiej? Jest to niewątpliwie trudne do rozważenia pytanie. Obecnie dysponujemy wystarczającą ilością informacji, by stwierdzić, że obie konsole zapowiadają się naprawdę świetnie. Jednak na ostateczny osąd musimy poczekać do czasu premiery. Dopiero wtedy bowiem możliwe będzie dokonanie rzetelnego porównania.