wybor rolet

Rolety okienne – jak dopasować je do stylu wnętrza?

Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę podczas zakupu rolet, aby idealnie wpasowały się do stylistyki wnętrza? Które rodzaje osłon okiennych pasują do stylu minimalistycznego, które zaś do glamour?

Kluczowa kwestia: kolorystyka

Rolety okienne występują w szerokiej gamie kolorów. To właśnie sprawia, że łatwo można dopasować je do konkretnego stylu mieszkania. Zdobność materiału, ale też jego funkcjonalność sprawiają, że nie ma potrzeby sięgania po tradycyjne firany czy zasłony. Jeśli chodzi o kolor rolety, wszystko zależy od aranżacji danego pomieszczenia. W sytuacji gdy ma się do czynienia ze stylem minimalistycznym, znakomitym wyborem będzie czysta biel. Świetnie wpisze się w inne elementy mieszkania – stolarkę okienną, barwę ścian czy drzwi wewnętrznych. Biel będzie znakomitym wyborem, gdy istotne jest, aby rolety nie grały pierwszych skrzypiec we wnętrzu, a były jedynie funkcjonalnym dodatkiem. W takich sytuacjach warto postawić na materiał zaciemniający lub półzaciemniający. Sporym powodzeniem cieszą się również rozwiązania typu dzień/noc, gdzie część pasów jest transparentnych, część zaś zasłaniających.

Rolety a mocne wzornictwo – kiedy warto się nim zainteresować?

Miłośnicy bardziej dekoracyjnych rozwiązań powinni zainteresować się roletami rzymskimi. Są one zazwyczaj szyte z ozdobnych, mocno zadrukowanych tkanin, na przykład przedstawiających arabeskę czy motywy kwiatowe. Wnoszą one do pomieszczenia siłę koloru i wzoru. Żeby nie przytłaczały, powinny być dobrze dopasowane do wnętrza. Rolety rzymskie fantastycznie odnajdują się w salonach urządzonych na modłę angielską, ale też we wnętrzach glamour czy shabby chic. Rolety tego rodzaju, z racji swojej dużej zdobności, świetnie zastępują klasyczne firanki czy zasłony do samej ziemi. Za zakupem rolety na wymiar w Bielsku-Białej przemawia przede wszystkim ochrona prywatności domowników. Przy włączonym świetle osoby postronne (przechodnie czy sąsiedzi) nie będą mogli dokładnie zobaczyć, co dzieje się wewnątrz budynku. Dla właścicieli obiektu oznacza to przyjemniejszy wieczór i większe poczucie spokoju.