wnetrzator.pl
Image default
Aktualności

Somfy z wyróżnieniem w konkursie Dobry Design 2019

Już po raz ósmy architekci i projektanci wybrali najbardziej designerskie artykuły do wyposażenia wnętrz. W konkursie Dobry Design 2019 w kategorii nowoczesne technologie wyróżniono kamerę wewnętrzną Somfy. 

W konkursie oceniane są najbardziej oryginalne rozwiązania, wyznaczające trendy wzornictwa, które wyróżniają się niebanalna formą i pełną skalą funkcjonalności.

Somfy, jako producent innowacyjnej inteligentnej automatyki domowej w swoich produktach, łączy technologie z oryginalnym designem, by podkreślić indywidualny charakter każdego wnętrza. Jak mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska: „Przy wyposażaniu wnętrz dobieramy produkty jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Wyróżniona w konkursie Dobry Design kamera wewnętrzna doskonale reprezentuje nasze portfolio produktowe. To niewielkie urządzenie może funkcjonować samodzielnie lub w połączeniu z systemem Somfy Protect, by dać nam pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność”.

Wewnętrzna kamera Somfy jest urządzeniem typu „plug and play”.  Można ją samodzielnie zainstalować i skonfigurować ze smartfonem za pomocą intuicyjnej aplikacji Somfy Protect. Pozwala w dowolnej chwili i z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co dzieje się w domu. Kamera posiada wbudowany czujnik ruchu, który w momencie wykrycia zagrożenia uruchamia nagrywanie krótkiego filmu ze zdarzenia. Równolegle otrzymamy również powiadomienie w aplikacji na smartfonie.

Dzięki możliwości dopasowanie stref i czułości detekcji ruchu, kamerę wewnętrzną Somfy możemy tak skonfigurować, by nie reagowała np. na zwierzęta domowe. Dodatkowo automatyczna przesłona chroni naszą prywatność. Szerokokątny obiektyw kamery full HD 130°, gwarantuje wysokiej jakości monitoring w ciągu dnia, a dzięki noktowizji również nocą.

Kamera wewnętrzna to kolejne rozwiązanie Somfy, które zdobyło uznanie w oczach jury konkursu Dobry Design. W 2016 r. najlepszym produktem do wyposażenia wnętrz w kategorii nowoczesne technologie została flagowa centrala do sterowania urządzeniami domowymi – TaHoma® Premium.

Forum Dobrego Designu to coroczne wydarzenie organizowane przez magazyn Dobrze Mieszkaj oraz portal dobrzemieszkaj.pl. Nagrody za najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz przyznawane są w 12 kategoriach, a wyboru spośród ponad 200 zgłoszonych produktów, dokonuje 150-osobowe jury złożone z architektów i projektantów wnętrz. Gala wręczenia nagród dla najlepszych produktów odbyła się podczas VI Forum Dobrego Designu 6 grudnia w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.

Forum Dobrego Designu 2018 / gala nagród; Fotografia: Paweł Pawłowski PTWP.

Polecane

Wiosenny stroik

jan

Dekoracje na ścianę idealnie dopasowane do stylu wnętrza

jan

Czym wysłać paczki do Anglii, by te dotarły do odbiorcy jak najszybciej?

redakcja serwisu

Leave a Comment