Czy wiesz, że jeśli Twój garaż jest częścią bryły domu, to szczeliny w bramie ma wpływ na wysoki koszt ogrzewania? Każdy, nawet najmniejszy otwór, to łatwa ucieczka dla ciepła. Jesienna aura i zimowe mrozy potrafią dać w kość, dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że Twój garaż jest dobrze zabezpieczony przed opadami, śniegiem, pyłem z zewnątrz, zainwestuj w próg garażowy, który zabezpieczy szczelinę między bramą a posadzką.
Uszczelka garażowa została wykonana z materiału EPDM. To on sprawia, że próg garażowy jest elastyczny, odporny na odkształcenia, warunki pogodowe oraz na promieniowanie UV.EPDM nie starzeje się ani nie kruszeje. Dzięki temu próg może służyć przez lata, zachowując swój kształt i właściwości.
Właściwości uszczelki do bramy garażowej
Jedną z zalet uszczelki do bramy garażowej jest jej forma. To ona sprawia, że próg dopasowuje się do szczeliny. Charakterystyczny garb utrudnia przedostawanie się wody i pyłu do środka, jednocześnie w żadnym stopniu nie wpływ na komfort przejazdu. Dlaczego jeszcze warto zainstalować próg garażowy?
- Czystsze wnętrze. Podmuchy wiatru mogą wnieść liście, piasek, drobne insekty itp. do wnętrza garażu właśnie przez tę małą, niezabezpieczoną szczelinę między bramą a posadzką.
- Ochrona przed opadami. Woda z deszczu i roztopionego śniegu nie wpłynie już do garażu, tworząc w nich kałuże lub zacieki. Uszczelka skutecznie ją zatrzyma.
- Trwałe zabezpieczenie. Uszczelka do bramy garażowej jest wykonana z gumy EPDM, co zapewnia jej elastyczność i wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz odkształcanie. Ta zainstalowany próg chroni wnętrze przez wiele lat.
Pamiętaj jednak, że próg garażowy nie zapewnia 100% gwarancji ochrony wnętrza przed ekstremalnymi opadami, które mogą powodować zalania i powodzie. Woda może się wlewać również przez boczne szczeliny znajdujące się między bramą a ścianą. Je również warto zabezpieczyć, np. uszczelką garażową typu SD marki Steigner.
Sposób zastosowania progu garażowego
Próg garażowy możesz zamontować nie tylko w przydomowym garażu. Przyda się także na hali przemysłowej, w magazynie, w hangarze i wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność uszczelnienia bramy. Przejazd ciężarówki lub ciężkiego sprzętu nie uszkodzi jej.
Montaż uszczelki garażowej
Instalacja uszczelki do bramy garażowej jest łatwa. Na początku oczyść podłoże w miejscu montażu oraz odmierz potrzebny odcinek. Nałóż klej montażowy, np. Bostik Superfix, i zacznij przyklejać próg garażowy fragment po fragmencie. Doklej końcówki uszczelki do ścian. Dociśnij całość, aby klej mógł lepiej związać element z podłożem. Odczekaj około 48 godzin do momentu pełnego utrwalenia.
Próg garażowy będzie chronił Twój garaż przez cały rok
Dlatego jeśli masz dosyć liści i wlewającej się wody po deszczu do garażu, uszczelnij bramę tym gumowym progiem. Od razu zobaczysz różnicę. Posadzka będzie o wiele czystsza, a wnętrze o wiele cieplejsze zimą i chłodniejsze latem.
Uszczelka do bramy garażowej jest dostępna w dwóch rozmiarach w sklepie internetowym Jumbo Shop.