tryptyk w salonie

Tryptyk w salonie. Dlaczego nie!

Dekoracje w salonie powinny odpowiadać przede wszystkim stylowi, w jakim został on wykończony. Zwykle jednak problematyczne jest wypełnienie ścian salonu – poza zegarem najlepiej umieścić na nich obraz, który będzie nie tylko ozdobą, ale i dopełnieniem całej stylizacji. Dziś w dekoracji przewodzi styl nowoczesny, zatem w salonie doskonale sprawdzą się tryptyki. Sprawdź dlaczego.

Czym są tryptyki?

Tryptyk to, innymi słowy, obraz składający się z trzech części. Niegdyś raczej niespotykany, dziś zaczyna pełnić funkcję ozdoby w bardzo wielu domach. Co mogą przestawiać obrazy 3-częściowe? Wszystko, co tylko chcieliby mieć na ścianach właściciele mieszkania. Począwszy od krajobrazów, które doskonale sprawdzają się w mniejszych wnętrzach, gdyż dają wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni, aż po abstrakcje.

W wyborze odpowiedniego obrazu ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Tryptyki mogą tworzyć jedną, spójną całość poprzez nachodzenie na siebie poszczególnych części. Mogą również przedstawiać spójny obraz, w którym jednak poszczególne części nie wychodzą poza swoje ramy. Bardziej efektowne i nowoczesne są te pierwsze, natomiast w bardziej tradycyjnych wnętrzach lepiej sprawdzają się właśnie te drugie.

Jedyny dodatek

Tryptyki mogą z powodzeniem stanowić jedyny dodatek, jaki zdecydujemy się powiesić na ścianie w salonie. Zwykle są one na tyle duże, że z powodzeniem zapełnią i udekorują wolną przestrzeń. Jednocześnie wyglądają o wiele lepiej niż trzy osobne obrazy powieszone obok siebie.

W większych wnętrzach obrazy 3-częściowe mogą komponować się również z zegarem bądź dodatkowymi ozdobami, na przykład w formie zdjęć domowników. Ważne jest jednak to, aby obraz stanowił główny element ozdobny, natomiast reszta ozdób była jego tłem.

Tymczasem w przypadku mniejszych wnętrz obrazy 3-częściowe doskonale sprawdzają się jako jedyna ozdoba. Są one na tyle wyraziste i nowoczesne, że nie potrzeba już więcej dodatków stojących na komodzie czy parapecie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla minimalistów, którzy cenią sobie doskonały wygląd wnętrz, jednak nie lubią zbyt dużej ilości ozdób.

Dodatek w cenie

Warto zauważyć, że zakup tryptyku nie jest dużym wydatkiem, jak na tak piękną i być może jedyną ozdobę, jaka uwieńczy wykończenie salonu. Wyposażenie salonu w kilka dodatków, które sprawią, że będzie wyglądał on nowocześnie i modnie, z pewnością okaże się o wiele droższe.

Tryptyki są w cenie, jednak dotyczy to faktu, iż stają się one coraz modniejsze i popularniejsze wśród właścicieli mieszkań. Stanowią one oryginalny dodatek, który jeszcze do niedawna był z rzadka widywany w polskich mieszkaniach.

Dobrym pomysłem jest również obraz 3-częściowy w formie fotoboardu, który będzie przedstawiał nasze zdjęcia bądź jedno zdjęcie, tworzące spójną całość w trzech częściach. Taki obraz pozwoli zastąpić wszelkie dodatkowe zdjęcia, które często stoją na meblach, jednak w gruncie rzeczy są one z daleka niewidoczne. Fotoboard zapewnia personalizację salonu i naszego wnętrza.

Tryptyki znajdziesz w sklepie RoomArt na stronie https://www.roomart.pl/dekoracja-wnetrz/tryptyki/