Kolory ścian

Najmodniejsze kolory ścian do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które służy głównie do wypoczynku. Jej aranżacja powinna wobec tego pasować do gustu właściciela. Dobór koloru ścian jest kwestią bardzo indywidualną, aczkolwiek większość osób na pewno uwzględni obecnie panujące trendy. Moda obejmuje bowiem także odpowiedni wystrój wnętrz, zgodny ze współczesnymi wzorcami. Jakie barwy są wobec tego w tym momencie najpopularniejsze i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Minimalistyczna biel jako hit sezonu

Obecnie można zaobserwować zdecydowane odejście od stylu urządzania pomieszczeń, na jaki decydowało się poprzednie pokolenie. Teraz króluje skromność, brak zbędnych elementów ozdobnych, a także eksponowanie przestrzeni, co oznacza między innymi niewielką ilość mebli. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że większość osób decyduje się na klasyczną biel, do której wszystko pasuje. Pozwala ona tym samym w dowolny sposób zaaranżować sypialnię, co daje dużo wolności w kwestii wybierania wyposażenia. Prezentuje się estetycznie oraz elegancko, a przy tym niesamowicie gustownie. Może jednak generować konieczność częstszego malowania oraz dokładniejszego czyszczenia niż inne kolory. Jednocześnie polecamy ten artykuł, który pokazuje jak odświeżyć mieszkanie małym kosztem.

Pastele to zawsze świetny pomysł

Od dłuższego czasu sporą popularnością cieszą się również pastelowe barwy. Są delikatne i subtelne, co pozwala powiązać je z niesamowicie modnym minimalizmem, a przy tym przyciągają do siebie wzrok oraz tworzą przytulną, domową atmosferę. Jest ona szczególnie ważna w sypialni, ponieważ zapewnia lepszą jakość wypoczynku. Można je także doskonale dopasować do większości aranżacji, a ich szeroki wybór sprawia, iż każdy z pewnością odnajdzie taki odcień, który pasuje do jego gustu idealnie. Więcej na temat kolorów pastelowych możecie przeczytać tutaj. Kiedyś uważało się, że są one odpowiednie jedynie do pomalowania sypialni dziecięcych, aczkolwiek obecna moda opiera się na przełamywaniu starych schematów i szukaniu nowych, lepszych rozwiązań. Jeżeli zestawi się pastelowe ściany z odpowiednio dobranym wyposażeniem, to na pewno nie sprawią one, że dane pomieszczenie będzie kojarzyć się z pokojem dla dziecka.

Ciemne barwy przełamują stereotypy

Wiele osób w wieku nastoletnim chciało przemalować ściany swojego pokoju na czarno lub inny podobny odcień. Rodzice jednak stanowczo się temu sprzeciwiali, gdyż nie było to wtedy zbyt popularne rozwiązanie. Obecnie jednak szalenie modne są wnętrza ze ścianami pomalowanymi na ciemne kolory, ewentualnie takie, gdzie chociaż jedna z nich utrzymana jest w głębokim odcieniu brązu lub butelkowej zieleni. Wcale nie sprawiają one, że dane pomieszczenie wygląda ponuro, ani też optycznie go nie zmniejszają, czego zapewne w pierwszej chwili można by się obawiać. Warto zestawić je z meblami, które posiadają jasne barwy, by stworzyć ciekawy, nieszablonowy kontrast. Całość aranżacji potrafi świetnie uzupełnić dywan w jaskrawym odcieniu, na przykład czerwonym, który stanie się głównym elementem dekoracyjnym sypialni.