wnetrze boho

W jaki sposób zaaranżować wnętrza w stylu boho?

Jednym z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych jest styl boho. Jak wyglądają wnętrza w tym stylu? Są połączeniem natury, lekkości, wygody i kolorystyki, która nawiązuje do  ziemi czy roślin. Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Czym wyróżnia się styl boho?

Styl boho wywodzi się z paryskiej kultury cygańskiej, ale bardzo szybko stał się stylem popularnym na całym kontynencie europejskim. Wnętrza Boho w Gdyni charakteryzują się połączeniem natury, funkcjonalności, lekkich form. Kolory w tym stylu nawiązują do roślinności, ziemi i kamieni. Szary, żółty, brązowy, czarny, beżowy czy biały to kolory, które dominują we wnętrzach w stylu boho. Wnętrza w tym stylu są przepełnione drewnem, wikliną, lnem, a także naturalnymi materiałami. Królują tu etniczne i ludowe wzory. Można łączyć go ze stylem glamour, dodając do niego złote i srebrne detale oraz dekoracje. To styl, który stał się popularny ze względu na swoją bezpretensjonalność  i autentyczność.

Jak urządzić wnętrze w stylu boho?

Wnętrza boho są opozycją dla minimalizmu, który jest dosyć chłodny w odbiorze. Boho to styl, który daje aranżacyjną swobodę i pozwala na wyrażenie swojej artystycznej duszy. Jak urządzić wnętrze w stylu boho? Dobry architekt w Warszawie pomoże dobrać nie tylko odpowiedni kolor ścian, ale również dodatki, które stworzą wrażenie artystycznej autentyczności. Każde wnętrze w stylu boho ma swój własny charakter, mimo że niektóre elementy są dla niego stałe. Styl boho  ma kilka rozpoznawczych elementów. Są nimi etniczne i folkowe motywy na poduszkach czy kocach. To kamień, drewno czy rattan w wykończeniu. Kolory nawiązujące do ziemi.

Nie ma jednego przepisu na urządzenie wnętrz w klimatach boho. Siłą tego stylu są dodatki. Drewniane meble, plecionki, egzotyczne dekoracje, orientalne dywany – to podstawa urządzania przestrzeni w tym konkretnym stylu.

Aranżując wnętrze w stylu boho należy odejść od wszelkich reguł. Tu liczy się inwencja twórcza i improwizacja i indywidualność.