Chłodziarko-zamrażarki BluPerformance od Liebherr

Marka Liebherr wprowadziła na rynek nową linię chłodziarko-zamrażarek BluPerformance. Jak zapewnia producent, urządzenia te, to nawet o 20% niższe zużycie energii w odniesieniu do najwyższej dotychczas klasy energetycznej A+++, cichsza praca, więcej miejsca i świeżość na dłużej.

Nowe urządzenia Liebherr BluPerformance są dostępne w modelach z linii Premium oraz Comfort.

Chłodziarko-zamrażarki BluPerformance – efektywność energetyczna

Chłodziarko-zamrażarki wyposażono w klasę efektywności A+++ lub A+++/-20%. Dzięki temu urządzenia Liebherr BluPerformance – zarówno modele Premium, jak i Comfort – są bardziej ekonomiczne od dotychczasowych.

Kolejną ważną kwestią na którą zwraca uwagę producent jest 20% więcej pojemności na przechowywanie żywności. Dzieje się tak za sprawą tego, że technologia chłodzenia zastosowana w nowych urządzeniach (w tym tzw. skraplacz) została całkowicie zintegrowana w ich podstawie, uzyskując tym samym więcej przestrzeni. W tym samym miejscu umieszczono kompresor, który ma gwarantować, że nowe produkty Liebherr BluPerformance będą niezwykle ciche podczas pracy.

BluPerformance chłodziarko-zamrażarki

Chłodziarko-zamrażarki BluPerformance – komory BioFresh

Lodówki z Liebherr BluPerformance zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ich użytkownikom większą przestrzeń w komorze chłodziarki w szufladach z technologią BioFresh, a ponadto w komorach zamrażarki. W urządzeniach tych  mogą one być użyte jako komory HydroSafe (z wyższym poziomem wilgotności) lub jako DrySafe (z niższym poziomem wilgotności). Ułatwieniem jest także zainstalowane podświetlenie szuflad BioFresh.

Warto także zwrócić uwagę na wielofunkcyjną obsługę dotykową nowych lodówek. Modele Premium z linii Liebherr BluPerformance posiadają 7-calowy, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD zintegrowany w drzwiach urządzenia. Na nim widoczne są dostępne informacje i wskazówki dotyczące codziennej obsługi i energooszczędności oraz porady związane z przechowywaniem artykułów.

W chłodziarko-zamrażarkach można ustawić i wyświetlić na panelu obsługi do sześciu ustawionych programów. Na przykład dzięki programowi Party można szybko schłodzić napoje, a dzięki programowi Wydajność Max urządzenie osiąga maksymalną wydajność chłodniczą.

Chłodziarko-zamrażarki BluPerformance – design

W nowych urządzeniach Liebherr BluPerformance zastosowano minimalistyczny design HardLine. Zawiasy i uchwyt są zintegrowane z mechanizmem drzwi, co zapewnia ich bezproblemowe otwieranie, zarówno komory chłodziarki jak i zamrażarki. Wnętrze urządzenia wykonano ze szkła hartowanego GlassLine, z wykończeniem ze stali szlachetnej

Sufitowe oświetlenie LED zapewnia rozświetlenie całego wnętrza. Modele Premium BioFresh z linii Liebherr BluPerformance posiadają dodatkowe oświetlenie LED zintegrowane w tylnej ścianie. Oświetlenie LED zamontowane w dolnej części drzwi chłodziarki optymalnie oświetla szuflady zamrażarki.

Urządzenia wyposażono także w system PowerCooling z filtrem FreshAir z węglem aktywowanym. Filtr oczyszcza cyrkulujące powietrze i wychwytuje nieprzyjemne zapachy.

źródło: Liebherr