IceHotel - Lodowy bar
Lodowy bar

Wnętrza Lodowego Hotelu

Do zimna i mrozu zdążyłam się już przyzwyczaić, czemu wiec nie zamieszkać we wnętrzach lodowego hotelu? Szukając ciekawych miejsc, gdzie można by spędzić kilka wolnych dni, przypomniałam sobie o Lodowym Hotelu. Icehotel bo tak brzmi jego nazwa zbudowany jest z 3000 ton lodu i 30000 m³ śniegu, położony 200 km na północ od kręgu arktycznego, w Jukkasjärvi w Szwecji. Hotel ma 60 pokoi, Absolut Ice Bar, lodowe kino i kościół, w którym można wziąć ślub. O ile sobie przypominam to chyba Michał Wiśniewski brał tam ślub z Mandaryną, czy się mylę?

Najlepiej pojechać tam w zimie pomiędzy grudniem, a kwietniem, i obejrzeć cudowne zorze polarne, podobno dziecko poczęte pod niebem rozbłyśniętym przez zorze polarne będzie płci męskiej, więc jeśli pragniecie mieć małego chłopca, to może czas wyjechać na wakacje do Szwecji.

Na miejscu jest mnóstwo atrakcji, safari na lodowej pustyni, jazda na skuterach śnieżnych, na nartach biegowych, a nawet można popisać się umiejętnością jazdy samochodem po lodzie. Icehotel organizuje kilkudniowe wycieczki w góry, gdzie można łowić ryby i polować na ptaki. Jeśli ktoś tego nie robił w Icehotel może się tego nauczyć na kursie polowania.

IceHotel - Lodowy apartament
IceHotel – Lodowy apartament

Jeśli ktoś lubi wakacje typu szkoła przetrwania to Icehotel jest również dla niego. Na 4-dniowych wycieczkach można nauczyć się jak przetrwać i radzić sobie w górach czy w niskich temperaturach.

Wnętrza hotelu są przecudne. Poszczególne pomieszczenia zaprojektowane zostały przez różnych designerów i artystów z niesamowitą wyobraźnią i umiejętnością rzeźbienia w lodzie.

Lodowa Sypialnia

W pomieszczeniach temperatura jest zwykle gdzieś pomiędzy -4 do -9°C, w zależności od liczby gości i temperatury na zewnątrz, która może wynosić nawet -40°C. Więc w porównaniu do temperatury na zewnątrz, całkiem ciepło jest tam w środku. Łóżka są wykonane z śniegu i lodu. Śpi się na materacu i skórach reniferów. W tym hotelu zapomnij o tradycyjnej pościeli, śpi się w specjalnie zaprojektowanych termicznych śpiworach, oczywiście w ciepłych ubraniach.

Lodowa Sypialnia
Lodowa Sypialnia

Nie mogłam się doszukać informacji o łazienkach i toaletach, ale może ktoś z was był i może nam o tym przeżyciu opowiedzieć?

Tu jest link do kamery internetowej Icehotel, przez która można zobaczyć jak wygląda hotel z zewnątrz. Powiem szczerze, że jak dla mnie to mało imponująco, ale za to wnętrza Icehotelu są przecudne, i to mi wystarcza.

Galeria sypialni lodowych w IceHotel

IceHotel – Wejście do lodowego hotelu