Wybór tapicerki a aranżacja wnętrz

Wybór tapicerki a aranżacja wnętrz

Zapewne wiesz, ile czasu zajmuje umeblowanie całego mieszkania czy choćby jednego pokoju tak, aby finalnie cieszyć się efektami pracy i przy okazji zaskoczyć pomysłowością bliskich. Nie jest to wcale łatwa sprawa, ponieważ nie zawsze pierwotny zamysł, który kiedyś zakiełkował w myślach, znajdzie idealne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pod uwagę trzeba wziąć szereg różnych czynników, typu: rodzaj wnętrz (wielkość, charakter), potrzeby całej rodziny, a także zasobność portfela.

Kiedy już to wszystko przekalkulujesz, przychodzi moment wyboru wśród wielu różnych modeli mebli oraz ustawienia ich w najbardziej reprezentatywny i funkcjonalny sposób. Czy coś jeszcze jest ważne? Oczywiście, że tak. To wybór tapicerki – skóry lub tkaniny oraz ich koloru. Jest to równie trudna decyzja, gdyż wybór dostępnych opcji jest ogromny a  nowoczesne tkaniny charakteryzują się bardzo wysoką jakością, dużą wytrzymałością oraz ciekawą i różnorodną kolorystyką.

Zalety mebli ze skóry

Każdy wie, że skóra od zawsze była i jest postrzegana jako materiał elitarny i elegancki. W dawnych czasach tylko nieliczni mogli cieszyć się jej walorami, gdyż był to produkt niezwykle drogi, ze względu na długi czas obróbki i ograniczoną dostępność. Aktualnie sytuacja mocno się zmieniła, na rynku mamy wiele rodzajów skór, o różnych fakturach i kolorach. Pozostała jedynie wysoka cena, ale dziś taką samą kwotę, lub nawet większą, można zapłacić za dobry rodzaj tkaniny, więc nie jest to priorytetowa cecha wyrobów ze skóry. Co więc przemawia za wyborem skórzanych obić?

Skóra oddycha

Jest to bardzo ważny czynnik przemawiający za wyborem właśnie skóry jako obicia dla swoich mebli. Skóra „żyje”, oddycha i dostosuje się do warunków klimatycznych panujących w danym pomieszczeniu. Przyjmuje temperaturę, jaka w nim panuje i ciepłotę ciała człowieka, dzięki czemu wcale nie jest zimna, jak niektórzy sądzą. Czytając książkę, czy oddając się innej formie relaksu, poczujesz za jakiś czas miłe uczucie komfortu, zatapiając się w fakturę ciepłej skóry, dostosowującej się do pozycji Twojego ciała.

Jest elegancka

Od zawsze ekskluzywne salony wyposażone były w zestawy mebli obitych dobrej jakości skórą. To ona nadawała pomieszczeniu eleganckiego i luksusowego smaku, świadcząc o wysublimowanym guście mieszkańców. Bardzo ładnie wyglądają zestawy mebli utrzymane w stylu tradycyjnym, z wieloma przeszyciami, marszczeniami, pikowaniami oraz innymi elementami ozdobnymi. Jednak nie tylko klasyczne wzornictwo, ale i nowoczesne, stylowe meble, ładnie prezentują się w skórzanych obiciach.

W modnych minimalistycznych i ascetycznych wnętrzach, utrzymanych w tonacji bieli i stali, gdzie króluje beton i szkło, meble ze skóry wpisują się idealnie. W tym surowym klimacie soczyste biele czy szarości sof i szezlongów, utrzymane w stylu prostym, bez zbędnych przeszyć i pikowań, wyglądają nieco drapieżnie i bardzo efektownie. Równie ciekawie zaprezentują się obicia w odcieniach mocno odważnych, wnoszących powiew modernistycznego designu i stylowości.

Warto podkreślić, ze wyjątkowość skóry kryje się w także w jej różnorodności. Każdy błam skóry pochodzi z innego zwierzęcia i posiada unikalny zestaw cech naturalnych. Nie ma dwóch takich samych obić, mogą być co najwyżej podobne, ale zawsze się od siebie różnią. Dzięki temu każdy mebel będzie odznaczał się niepowtarzalnym i naturalnym urokiem.

Jest łatwa w utrzymaniu

Wbrew niektórym opiniom skóra dobrej jakości, dobrze impregnowana i czyszczona, nie pęka. Wystarczy zastosować się do wskazówek producenta i używać preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skórzanych obić Gala Collezione, aby cieszyć się przez wiele lat czystym i komfortowym obiciem.  Meble będą wtedy dokładnie wyczyszczone, zaimpregnowane i zabezpieczone przed wnikaniem w nie zanieczyszczeń. Skóry dostępne w ofercie tej firmy są produkowane w najlepszych garbarniach na świecie i charakteryzują się najwyższymi standardami wykonania oraz wysokimi parametrami wytrzymałościowymi.

Wszystkie te pozytywne cechy przemawiają za tym, aby nie bać się zainwestować w meble ze skóry. Szczególnie, gdy w domu nie ma małych dzieci, które mogłyby uszkodzić w jakiś sposób obicie. Wtedy lepiej wybrać tapicerkę tkaninową, którą również charakteryzują najwyższe parametry wykonania oraz ciekawe faktury i wybarwienia.


Więcej informacji na temat wybór obicia i tapicerki sof i narożników znajdziesz pod adresem: http://www.galameble.com/skory-i-tkaniny/