Wynajem rusztowania

Wynajem rusztowań – czy warto jest postawić na to rozwiązanie?

Rusztowania spełniają bardzo ważną rolę na placu budowy zarówno pod względem funkcjonalności, jak i zapewnienia bezpieczeństwa. Zarówno w jednej, jak i drugiej opcji bardzo ważne jest to, żeby wybierać tylko i wyłącznie sprzęty wysokiej jakości, od sprawdzonych producentów. Wielu z nich oferuje wynajem rusztowań. Czy jest on opłacalny? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli zdecydujemy się na tego typu wariant? Podpowiadamy.

Wynajem rusztowań: co należy wiedzieć o rusztowaniach

Czym jest rusztowanie? Jest to tymczasowa konstrukcja, z pomocą której możliwa jest praca na wysokości. Zwykle osiąga ona od kilku do kilkudziesięciu metrów (zwykle od dwóch) nad ziemią. Można śmiało powiedzieć, że rusztowania, w tym też rusztowania ramowe odgrywają na placu budowy kluczową rolę. Bardzo ważne jest to, że zapewniają pracującym na nim członkom ekipy budowlanym bezpieczeństwo – zarówno tym, którzy się na nich znajdują, jak i tym, którzy są na dole.

Zobacz także: https://luksusowi.pl/szalunki-scienne-a-budowa-domu-czy-warto-je-wynajac/

Wynajem rusztowań: jakie są rodzaje

Najpopularniejszymi rodzajami rusztowań nazywamy warszawskie, czyli kolumnowe. Bardzo popularne są także rurowo-złączkowe oraz przejezdne. Czym jest kolumnowa konstrukcja? Otóż jest ona oparta na rurach pionowych, a do nich mocuje się niewielkie elementy, które następnie zostają połączone bezpośrednio z czopowymi złączami. Świetnie sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jeśli chodzi o konstrukcje modułowe, to są one połączone w stałych punktach, a jeśli chodzi o oddalenie od siebie to odległość oscyluje w okolicach 50 cm. Wymienia się także rusztowania rurowo-złączkowe, które składają się ze stalowych rur. Bardzo dobrze sprawdzają się praktycznie rzecz biorąc w każdym rodzaju prac. Można także wymienić rusztowania przejezdne, które idealnie pasują do zmiany jego położenia w całości.

Wynajem rusztowań: zalety

Wynajem rusztowań, bez względu na to, czy rusztowań używanych czy też nowych jest opłacalny pod warunkiem, że wybierzemy do tego odpowiednią firmę. Musimy po prostu sprawdzić, czy sprzęt spełnia oczekiwania pod względem jakości, jak również cen. Wypożyczenie rusztowania na pewno jest opłacalne pod względem finansowym, jeśli zestawić je z zakupem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jesteśmy narażeni na mniejsze ryzyko jego awarii, jeśli postawimy na dobrą firmę. Kolejną zaletą jest to, że nie musimy się martwić o przechowywanie sprzętu. Wypożyczamy go i oddajemy, kiedy prace zostaną zakończone. Odchodzą więc nam zarówno koszty transportu, jak i magazynowania.