wnetrzator.pl
Image default
Aktualności

O czym warto pamiętać wybierając ogrodzenie domu?

Konstrukcja ogrodzeniowa wokół działki budowlanej jeszcze do niedawna traktowana była w kategoriach rozwiązania czysto praktycznego, zapewniającego mieszkańcom bezpieczeństwo przed obecnością osób niepożądanych. Jednak od dłuższego czasu, zarówno wśród prywatnych inwestorów, jak i podmiotów gospodarczych, widać wyraźną tendencję do stawiania ogrodzeń funkcjonalnych, które jednocześnie spełniają rolę zewnętrznej dekoracji. Między innymi dlatego wybór ogrodzenia domu nie jest sprawą prostą. Zatem o czym warto pamiętać projektując ogrodzenie działki?

Ogrodzenie domu: jakość wykonania

Rozwiązania stosowane kilkanaście lat temu nie mogą porównywać się z jakością nowoczesnych ogrodzeń, które często stanowią zaporę nie do przejścia dla potencjalnych złodziei. Wytrzymałość i stabilność zastosowanych w ogrodzeniu materiałów wykończeniowych odgrywają kluczową rolę w poziomie jego bezpieczeństwa, o czym można zapomnieć stosując zwykłą siatkę budowlaną. Obecnie na rynku można znaleźć cały szereg jakościowych rozwiązań, dzięki którym działka budowlana i sam dom będzie chroniony w dostatecznym stopniu. Sporą popularnością cieszą się ogrodzenia palisadowe, które stanowią syntezę nowoczesnego stylu z ponadprzeciętną wytrzymałością, którą zawdzięczają wykorzystaniu profili stalowych. W modzie wciąż są klasyczne ogrodzenia kute, które nie tylko chronią przed włamywaczami, ale dodają działce szyku i ponadczasowej elegancji.

Ogrodzenie domu: brama wjazdowa i furtka

Nieodłącznym elementem każdego ogrodzenia domu są: brama wjazdowa i furtka, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się między działką i terenem tuż za jej granicą. Rozmieszczenie bramy i furtki stanowią istotną kwestię w kontekście funkcjonalności zastosowanego rozwiązania, które powinno być kompatybilne z planem budynku i działki budowlanej.

Rodzaj bramy wjazdowej

Ponadto, należy rozważyć również rodzaj bramy wjazdowej. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne bramy dwuskrzydłowe, które dla mieszkańców niewielkich działek okazują się dość niepraktyczne i uniemożliwiające jej komfortowe użytkowanie. Dlatego też w polskich domach coraz częściej pojawiają się bramy przesuwne, Skrzydło bramy wjazdowej nie zajmuje cennej przestrzeni, a jej otwarcie niemal nie wymaga wysiłku. Trzeba jednak pamiętać o zastosowaniu wysokiej jakości osprzętu i akcesorii, dzięki którym brama będzie służyć bezawaryjnie przez wiele lat.

Wózki do bram przesuwnych

Warto zatem zwrócić uwagę na wózki do bram, które powinny być odpowiednio dobrane do rozmiaru bramy i jej specyfikacji technicznej. Wózki do bram przesuwnych wbrew pozorom stanowią niezwykle ważny element sposobu ich działania – bez sprawnych wózków do bramy można zapomnieć o płynnym otwieraniu i zamykaniu skrzydła bramy. Co więcej, najlepsze wózki wahliwe do bram przesuwnych dostępne na rynku działają pomimo zniekształceniom prowadnicy bramy, które zdarzają się stosunkowo często.

Polecane

Nie możesz doczekać się wakacji? Sprawdź pościele 3D, które zabiorą Cię w podróż

jan

Zastosowanie papy termozgrzewalnej

jan

Trampoliny ogrodowe dla dzieci — czy może na nich skakać jednocześnie kilka osób?

redakcja serwisu

Leave a Comment