Wolf – płyty gazowe w amerykańskim stylu

Płyty gazowe mają wiele zalet i spore grono zwolenników wśród pasjonatów gotowania i smakoszy. Ich zdaniem gotowanie na gazie wydobywa z potraw niepowtarzalny smak i aromat. Kolejnym atutem jest krótszy czas przygotowywania posiłków oraz łatwiejsza i szybsza kontrola.

Z tych powodów większość profesjonalnych kucharzy używa gazu. Niezawodne modele płyt oferuje amerykańska marka Wolf.

Technologia, którą wykorzystuje Wolf w swoich urządzeniach zaczerpnięta jest wprost z profesjonalnej gastronomii. Płyty Wolfa mają od 1 do 6 podwójnych hermetycznych palników gazowych. Podobnie jak modele wykorzystywane w restauracjach i hotelach, pozwalają na niezwykle elastyczne dostosowanie mocy do przygotowania różnych potraw.

Duża moc pojedynczego palnika, który daje 5,3kW, umożliwia gotowanie płynów w dużym garnku ze średnio 25% mniejszym zużyciem energii. Zakres Melt pozwala na delikatne topienie czekolady czy serów, a tryb Simmer pozwala na gotowanie sosów przez wiele godzin. Bezpieczeństwo zapewnia specjalny system kontroli – każdy palnik wyposażony jest w czujnik, który w przypadku zgaśnięcia płomienia automatycznie odpali go ponownie. Dokładne parametry pracy pokazane są poprzez diody LED. Żeliwne kraty pokryte porcelaną skonstruowane są tak, że przesuwanie naczyń między palnikami nie wymaga ich podnoszenia.

Za oceanem i w Zachodniej Europie Wolf stał się synonimem wysokiej jakości 
i designu. Produkcja od lat odbywa się w fabrykach na terenie Stanów Zjednoczonych. W zależności od modelu i rozwiązań płyty kosztują od 10 000 do 13 000 zł. Cztery modele płyt Wolfa wkładanych w blat dostępnych jest w nowoczesnej stylistyce Transitional lub nawiązującej do wyglądu gastronomicznego linii Professional.

Wykonane są z z jednego bloku stali nierdzewnej – jednego z najtrwalszych materiałów. Połyskujący metal nadaje urządzeniom elegancji oraz podnosi walory użytkowe. Jednolitą powierzchnię łatwiej jest utrzymać w czystości. Prostej formie towarzyszą duże pokrętła odwołujące się do stylistyki retro. Można zamówić ich klasyczne wersje – czerwone, lub zdecydować się na czarne albo ze szczotkowanej stali.

Wolf - płyty gazowe w amerykańskim stylu

Wolf - płyty gazowe w amerykańskim stylu Wolf - płyty gazowe w amerykańskim stylu

źródło: Wolf