Najmodniejsze trendy z zakresu dekoracji wnętrz 2018/2019

Przełom roku to tradycyjnie już czas na zaprezentowanie nowych trendów, które zdominują branżę dekoratorską. To również świetna okazja do zaopatrzenia się w nowe elementy wystroju wnętrza, których kolekcje często pojawiają się jeszcze w okresie przedświątecznym. Poniżej krótkie zestawienie trendów, które będą pojawiać się w modnie urządzonych domach na całym świecie.

Meble z drewna i dekoracje w stylu vintage

Postarzane, mocno sfatygowane drewno, stanowi miłą odmianę dla nowoczesnych i zimnych w wyrazie wnętrz. Będzie cieszyć się bardzo dużą popularnością w nadchodzącym sezonie. Meble wykonane z litego drewna, między innymi z akacji czy świerku, będą pojawiać się w salonach, sypialniach, ale również kuchniach modnie urządzonych domów. Stylowe okucia, ranty, skoble, metalowe zawiasy i dopracowane szczegóły będą budować klimat sielskiego domu jak u babci.

Do tak urządzonych wnętrz świetnie pasują obrazy na płótnie przedstawiające piękno flory i fauny. Nostalgiczne widoczki wiejskich domków, nostalgiczne słoneczniki przypominające o lecie na wsi, ale również stylowe, schowane za szkłem białe serwety, będą świetnie budować klimat dawnego siedliska. We wnętrzu urządzonym w stylu vintage wspaniale będą pasować również drewniane lub metalowe świeczniki, duży biały zegar czy lampka elektryczna stylizowana na lampę naftową.

Powrót do natury i nowoczesna prostota

W tej stylistyce rządzić będą drewniane meble utrzymane w prostym i pozbawionym dodatków zamyśle. Klasyczna konstrukcja, zastosowanie naturalnych materiałów i harmonia – to cechy, które najlepiej odpowiadają prezentowanym meblom. Poszczególne stoły, krzesła i komody będą cechować się wyraźnym nawiązaniem do piękna natury, okazanego w prosty i nieudziwniony sposób. Do tak urządzonego wnętrza warto rozważnie dobierać dodatki. Lepiej zastosować ich mniej, za to starannie dopasowanych do całości. Świetnym wyborem do nowoczesnego wnętrza powracającego do natury będą fototapety przedstawiające ścianę lasu, w tle której łatwo złapać oddech w codziennej miejskiej gonitwie.

Magia sielskiej Prowansji

W stylu prowansalskim, który będzie cieszyć się w 2019 roku dużą popularnością, dominować będą białe meble o nieco rustykalnym charakterze. Będą pojawiać się nie tylko w sypialniach, ale również w kuchniach. Delikatne rzeźbienia i frezowania sprawiają, że meble prezentują się lekko i nie przytłaczają wnętrza, które zdobią. Do tak zaaranżowanej przestrzeni świetnie pasują obrazy na ścianę przedstawiające bezkresne lawendowe pola.