Co warto wiedzieć, zanim kupimy meble na miarę?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości wykonania mebli na miarę. Znajdują się wśród nich nie tylko osoby prywatne urządzające wymarzone mieszkanie czy dom, ale także przedsiębiorcy. Czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Jeszcze parę lat temu meble na miarę wykonywane były jedynie przez specjalizujących się w tym stolarzy. Obecnie meble na miarę znajdują się także w szerokiej ofercie największych producentów meblowych, dzięki czemu dostęp do tej usługi jest znacznie bardziej powszechny.

Meble na miarę – dla kogo?

Meble wykonane na wymiar docenią klienci, którzy z różnych przyczyn mają nietypowe wymagania. Najczęstszym powodem wyboru mebli personalizowanych jest chęć maksymalnego wykorzystania przestrzeni, która sprawia problemy aranżacyjne. Drugim powodem jest poszukiwanie oryginalnych rozwiązań, stylistycznie dopasowanych do indywidualnych gustów. O czym trzeba pamiętać, decydując się na zakup mebli na wymiar?

Uzbrój się w cierpliwość

Niewątpliwym plusem mebli z gotowej kolekcji będącej na wyposażeniu salonu producenta jest to, że można dokonać zakupu i cieszyć się nim nawet tego samego dnia. Z meblami na wymiar wiąże się czas oczekiwania, który może wynosić nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od producenta, a także stopnia skomplikowania zamówienia. Dlatego warto ten czas wziąć pod uwagę szczególnie wtedy, kiedy urządzamy nowe mieszkanie lub biuro. Brak mebli może opóźnić możliwość wprowadzenia się lub rozpoczęcia działalności biznesu.

Nie musisz się ograniczać

Podoba Ci się konkretny fason mebli, ale nie odpowiada Ci ich kolor? A może materiał, z którego są wykonane? Nic nie szkodzi. Jeśli producent ma w swojej ofercie wykonywanie mebli na wymiar, z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostosował je do Twoich potrzeb w ramach opcji dostępnych w jego asortymencie. Dzięki tej możliwości zyskujesz dowolność w łączeniu elementów z różnych kolekcji, a nawet wprowadzania własnych rozwiązań.

Wykorzystaj potencjał

W każdym domu i mieszkaniu znajduje się kąt lub pokój, który trudno zagospodarować. Czy to ze względu na konkretny element konstrukcyjny, jak słup czy wąska wnęka, czy to z powodu małego metrażu. Ten drugi problem najczęściej dotyczy kuchni w niewielkich mieszkaniach. Meble na wymiar pozwalają na dostosowanie przestrzeni do indywidualnych i specyficznych potrzeb, a nie na odwrót, gdy meble wymuszają zmiany w organizacji przestrzeni.

Wykonana na wymiar kuchnia czy garderoba, charakteryzuje się wielką funkcjonalnością. Są idealnie dopasowane do oczekiwań domowników: wzrostu, sposobu wykorzystywania przestrzeni, nietypowych oczekiwań. Tego z pewnością nie są w stanie zapewnić meble tworzące standardowe kolekcje.

Wyraź siebie

Lubimy otaczać się przedmiotami, które odpowiadają naszym gustom i podkreślają nasz charakter. Meble na wymiar dają możliwość zrealizowania indywidualnych pomysłów i spójnego stylistycznie zaaranżowania przestrzeni w całym domu. Nie musisz iść na kompromis i wybierać z zaprojektowanych już mebli – z pomocą profesjonalistów urządzisz swoje mieszkanie wedle własnego, oryginalnego pomysłu. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie wymarzone rozwiązania w rzeczywistości okażą się praktyczne lub wręcz możliwe do zrealizowania. Dlatego najlepiej współpracować z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogą w zweryfikowaniu naszych pomysłów i podpowiedzą, jak funkcjonalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.