okna wicona

WICONA – okna WICLINE 75 MAX z nagrodą Top Builder

Pierwsze na rynku okna z ukryta klamką WICLINE 75MAX zostały wyróżnione nagrodą TopBuilder 2019. Kapituła doceniła produkt za innowacyjność, wysokie parametry techniczne, zastosowanie w zrównoważonym budownictwie oraz konkurencyjność.

Jedenasta edycja konkursu TopBuilder, wyłoniła i nagrodziła kilkadziesiąt rozwiązań w kategoriach nowość roku, innowacje oraz produkty rekomendowane, zweryfikowane rynkowo po latach eksploatacji. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się okna WICLINE 75 MAX pierwsze na rynku, w których zastosowano nowoczesne rozwiązanie w postaci ukrytej klamki, chowanej w smukłych profilach oraz specjalny system uszczelnień, gwarantujący bardzo dobre parametry przepuszczalności cieplnej. Dzięki temu okna łącząw sobie parametry techniczne, więcej światła, komfort i jednorodny wgląd

WICONA – okno WICLINE 75 MAX

WICONA jako producent innowacyjnych rozwiązań w swoich produktach łączy technologie świetne parametry techniczne, zwracając szczególną uwagę na aspekty związane ze zrównoważonym budownictwem. Jak mówi Huber Wiśniewski , dyrektor sprzedaży marki WICONA: „Konsekwentnie realizujemy filozofię odpowiedzialności za środowisko zgodnie z wymaganiami certyfikacji Cradle to Cradle – łącząc estetykę, jakość techniczną i najwyższe standardy ekologiczne. Nagrodzone w konkursie TopBuilder okno WICLINE 75 MAX doskonale reprezentuje nasze portfolio produktowe. Oferujemy całkowicie nowy, dopasowany do potrzeb klienta typ otwierania z innowacyjną technologią uszczelniania drzwi i okien. Umożliwia ona łatwą obsługę przy minimalnym wysiłku. Dzięki temu okna i drzwi charakteryzują się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne, bez negatywnego wpływu na ich funkcjonalność i wzornictwo. Rozwiązanie to uzyskuje optymalne parametry nawet przy niestandardowych wymiarach”.

Technologia WICLINE 75 MAX opiera się na smukłych profilach aluminiowych. Wraz z zastosowaniem ukrytych okuć, w porównaniu do konwencjonalnych serii okien, uzyskują o 56% więcej przezroczystej powierzchni, przy zachowaniu parametrów przepuszczalności ciepła na poziomie wymagań okien energooszczędnych. Dzięki temu, rozwiązanie to wpisuje się w tendencje okien przejmujących funkcję przezroczystej ściany, która pozwala na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła we wnętrzach.

Obniżone wartości współczynnika przenikania ciepła U profili, w połączeniu ze zintegrowaną szybą pozwalają uzyskać najlepsze właściwości izolacyjne kompletnego przeszklenia. Okna WICLINE 75 MAX  zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu życia w domach przyszłości, co oznacza, że ich parametry przekraczają normy wymagane obecnie na rynku. Charakteryzują się również wysokim stopniem izolacji akustycznej, co jest obecnie wyjątkowo istotne zważywszy na poziom hałasu w miastach. Ponadto elementy szklane są projektowane w taki sposób, by spełniać najbardziej restrykcyjne normy w zakresie przepuszczalności powietrza i wodoszczelności.

 

Innowacyjne rozwiązanie w postaci klamki ukrytej w skrzydlezapewnia oknom czysta formę estetyczną. Efekt ten jest dodatkowo wzmocniony dzięki możliwości malowania klamki w kolorze ramy okna. Rozwiązanie to uzyskało uznanie międzynarodowych jurorów konkursu iF DESIGN AWARD 2018 oraz nagrody Red Dot Design Award 2018.

Uroczystość odbyła się 21 marca w warszawskim Pałacu Zamoyskich, mieszczącym się

przy ulicy Foksal i będącym siedzibą Stowarzyszenia Architektów Polskich.

www.wiconafinder.com