Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Wystrój apartamentu inwestycyjnego to sprawa fundamentalna. Turysta szukający noclegów na wakacje oczekuje standardu zbliżonego do hotelu i jest gotowy za taki zapłacić. Rynek oferuje wiele mieszkań, wykończonych pod klucz: taka opcja szczególnie przypadnie do gustu zabieganym inwestorom. Czy warto kupić apartamenty pod klucz w Krynicy? Jakie ryzyko niesie samodzielne urządzanie i wykańczanie apartamentu wakacyjnego? Jaki wystrój wnętrz lubią współcześni turyści?

Home Staging w apartamencie wakacyjnym.

Home Staging dotyczy przede wszystkim sprzedaży nieruchomości, ale charakterystyczne dla niego zasady można zastosować także w mieszkaniach wakacyjnych: zarób na wynajmie jak najwięcej! Pojęcie home stagingu funkcjonuje w branży nieruchomości od lat. To nic innego jak przygotowanie mieszkania pod wynajem i wydanie na to jak najmniejszej sumy pieniędzy. Nawet wykończony przez dewelopera apartament wymaga pewnej ingerencji, by przychód z jego wynajmowania był możliwie największy. Kwiaty doniczkowe, stylowe ręczniki czy designerskie poduszki mogą sprawdzić, że turyści będą w stanie dopłacić kilkaset złotych, by nocować właśnie w Twoim mieszkaniu. Apartament, do którego wchodzą wynajmujący, musi być czyste. W przypadku apartamentów wakacyjnych nie ma mowy o kurzu pod meblami czy krzywo złożonej pościeli. Warto wynająć agencję, która zajmie się przygotowaniem apartamentu na przyjazd gości i zadba o każdy detal. Do słonecznego i dobrze wywietrzonego mieszkania zwykle wchodzi się z przyjemnością. Należy zadbać, by były lśniące i odpowiednio wyeksponowane. Czysta łazienka i lśniące podłogi to kolejna rzecz, na którą zwracają uwagę goście. Stylowy kąt do relaksu na balkonie czy stylowy, chociaż nie spersonalizowany wystrój pokoju dziennego zawsze działają na plus, gdy turyści wybierają wakacyjny apartament, który odwiedzą. Nie bez znaczenia pozostaje widok z balkonu lub tarasu – tu również powinna panować przyjemna atmosfera.

Apartament wakacyjny: połączenie stylu nowoczesnego i marynistycznego.

W nadmorskich apartamentach świetnie sprawdza się styl marynistyczny. Dyskretne pasy na poduszkach, czy obrazy przedstawiające kotwicę i morskie fale doskonale pasują do mieszkania z widokiem na akwen wodny. Piękny wystrój i układ wnętrz zaprojektowany przez renomowanego projektanta to inwestycja w przyszłość. Klienci potrafią rozpoznać wysokiej jakości materiały i dopłacić więcej za wczasy spędzone w odrobinie luksusu.

Samodzielne urządzanie mieszkania w stanie deweloperskim czy zakup pakietu wykończenia „pod klucz” u dewelopera.

Jeśli znamy się na wykończeniu i aranżacji wnętrz i mamy czas, na wszystkie działania z tym związane lepiej będzie kupić apartament wykończony w standardzie deweloperskim. Jeśli nie wyobrażamy sobie siebie w roli architekta, warto poznać ofertę dewelopera. Pakiet wykończenia może okazać się tani, a kupując go, mamy pewność, że wystrój apartamentu będzie zgodny z trendami i poprawnie zaprojektowany. Do tego należy również uwzględnić koszta dojazdu, energii i czasu, swojego lub ekipy remontowej – jeśli nasza inwestycja leży poza miejscem obecnego zamieszkania.

Jeśli chcesz kupić mieszkanie inwestycyjne w Krynicy Morskiej, warto poznać ofertę dewelopera, mieszkanie wykończone pod klucz lub w wersji full wyposażonej nazywanej przez deweloperów: apartamenty “all inclusive”, to mniej stresu i pewność, że mieszkanie zostanie zaaranżowane zgodnie z gustem współczesnych turystów oraz wykończone z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Nad powodzeniem projektu naszego apartamentu inwestycyjnego nad morzem czuwać będą profesjonalne ekipy remontowe, deweloper budujący apartamentowiec nad Bałtykiem oraz projektant, specjalizujący się w projektowaniu nadmorskich willi.