linie kolejowe

Co wyróżnia najlepsze ośrodki w Tatrach? Oto TOP 5 cech, na które warto zwrócić uwagę!

Aktywny wypoczynek to najlepsza forma relaksu dla ciała i ducha. Nie można z niego rezygnować także zimą, a najlepszym miejscem do spędzania pełnego aktywności urlopu są polskie Tatry. Rozmaite stoki narciarskie i szereg innych zróżnicowanych atrakcji to kolejna z zalet, których możesz doświadczyć, wybierając się na Podhale. Jednak zanim wybierzesz odpowiedni ośrodek, w którym spędzisz ferie, sprawdź, jakie cechy powinien posiadać. 

Cechy ośrodków w Tatrach, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając odpowiedni dla siebie ośrodek, wśród przeróżnych ofert znajdziesz zachęcające specyfikacje oraz inicjatywy. Aby twój urlop był udany, koniecznie zwróć uwagę na wyselekcjonowany pakiet oferowany przez ośrodki narciarskie z uwzględnieniem takich aspektów, jak:

  1. trasy – to jeden z najważniejszych aspektów w kwestii zimowego szaleństwa na nartach lub snowboardzie. Zanim się zdecydujesz na konkretny ośrodek, sprawdź długości dostępnych stoków, ich poziom trudności, a także miejsca, przez które przebiega dana trasa;
  2. wyciągi – łatwy i sprawny transport na stoki to kolejny czynnik, bez którego uprawianie sportów zimowych nie może się obyć. Pamiętaj, że w skład wyciągów wchodzą również linie kolejowe, które mają służyć przede wszystkim dla wydajnego przemieszczania się pomiędzy stokami, więc dowiedz się, czy będziesz mógł z nich korzystać;
  3. skipassy – z pewnością chętnie skorzystasz z możliwości zaoszczędzenia pieniędzy połączonej z dodatkowymi profitami, zatem zanim wybierzesz ośrodek, zorientuj się jakie karnety uprawniające do zjazdów na wybranych trasach oferują poszczególne placówki. Taką usługą jest na przykład Tatry Super Ski, który jest ważny na większości podhalańskich stoków narciarskich, w tym na terenie Bania Si & Fun.
  4. wypożyczalnie – niektóre ośrodki posiadają możliwość wypożyczenia tylko poszczególnych elementów sprzętu do uprawiania sportów zimowych, dlatego sprawdź koniecznie, czy w ośrodku, który bierzesz pod uwagę, funkcjonuje dobrze zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu;
  5. szkoła nauki jazdy – jeśli nie jesteś jeszcze wprawionym narciarzem czy snowboardzistą, a także gdy wybierasz się na zimowy urlop z osobami, które nie miały jeszcze możliwości uprawiać zimowych sportów, musisz poszukać ośrodka, przy którym będzie można skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów.

Co jeszcze warto mieć na uwadze, wybierając ośrodek w Tatrach?

Warto wybrać taki ośrodek, z którego roztacza się widok na przepiękne górskie krajobrazy. Balkon lub taras to kolejny doskonały pomysł dla osób lubiących wyjść na świeże powietrze o poranku z ciepłą kawą w ręku. Nie można zapomnieć również o wyżywieniu. Można tu wyróżnić należący do Pawła Dziubasika Hotel Bania, który oferuje swoim gościom dostęp do pięknej, klimatycznej Kawiarni na Szczycie, z której rozpościera się widok na Tatry.

Jeśli jesteś osobą, która lubi zwiedzać, wędrować i odkrywać nowe miejsca, zdecyduj się na ośrodek położony blisko lokalnych atrakcji. Przygoda to nie wszystko, powinieneś pamiętać także o ubezpieczeniu turystycznym. Pamiętaj, że podstawowe ubezpieczenie nie obejmuje świadczeń w zakresie kolizji na stoku i uszkodzenia sprzętu, dlatego pomyśl o wykupieniu rozszerzonej polisy, która zapewni ci kompleksową ochronę.