Fotel zamiast kanapy – stwórz kącik wypoczynkowy w małym wnętrzu

W niewielkim mieszkaniu jest często zbyt mało miejsca, by ustawić dużą kanapę. Stworzenie kącika wypoczynkowego jest jednak możliwe na każdej powierzchni. Wystarczy postawić na fotel skandynawski, który zapewni maksymalny komfort i zajmie niewiele miejsca. Dzięki temu nawet w niedużej kawalerce można odpocząć po ciężkim dniu i nabrać energii przed kolejnymi wyzwaniami. Sprawdź, jak stworzyć kącik wypoczynkowy z wykorzystaniem fotela.

  1. Fotel uszak w kawalerce
  2. Fotel skandynawski w salonie z aneksem kuchennym
  3. Fotel z podnóżkiem zamiast leżanki
  4. Fotel do karmienia dla młodych mam
  5. Fotel rozkładany z funkcją spania

Fotel uszak lub inny model fotela wypoczynkowego ułatwia zaaranżowanie przestrzeni do relaksu nawet w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, które pełnią również wiele innych funkcji. Dzięki fotelom możliwe jest uzupełnienie aranżacji o element dodający przytulności i sprawiający, że z radością wraca się do domu po pracy lub szkole. Sprawdź, jakie fotele pomogą Ci zaaranżować wymarzoną przestrzeń wypoczynkową nawet w ciasnej kawalerce.

Fotel uszak w kawalerce

Niewielka kawalerka o powierzchni 20-30 metrów kwadratowych to prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto chce stworzyć funkcjonalne i eleganckie wnętrze. Na małej powierzchni powinny zmieścić się niezbędne sprzęty i szafy do przechowywania, a także miejsce, w którym będzie można zrelaksować się po ciężkim dniu. Miejsce wypoczynku może pełnić kanapa, która zmienia się nocą w łóżko, lecz dla niektórych osób takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Niewygodne materace kanap powodują często bóle kręgosłupa, dlatego lepiej jest wydzielić przestrzeń na klasyczne łóżko, a do wypoczynku przygotować fotel uszak. Dzięki niemu będzie można wygodnie usiąść przed telewizorem lub oddać się lekturze ulubionej książki.

Fotel skandynawski w salonie z aneksem kuchennym

W ostatnich latach popularność zyskały salony z aneksami kuchennymi, które zastępują klasyczną, odrębną kuchnię i pokój dzienny. Dzięki nim zyskuje się więcej przestrzeni do spędzania czasu, a niewielkie mieszkanie staje się bardziej funkcjonalne. Fotel skandynawski sprawdza się w takich wnętrzach równie dobrze co kanapa. Jeśli lubisz czytać książki i brakuje Ci zacisznego kącika do skupienia się na lekturze, oddzielne miejsce z fotelem stanie się Twoim azylem. Fotel do czytania możesz ukryć za regałem z książkami, a obok niego ustawić dużą, stojącą lampę, która zapewni odpowiednie oświetlenie do czytania w długie jesienne wieczory.

Fotel skandynawski może zastąpić również kanapę, jeżeli salon z aneksem kuchennym zajmuje powierzchnię mniejszą niż 20 metrów kwadratowych. Jeśli mają znaleźć się w nim liczne meble kuchenne, spory stół jadalniany, a także regały na książki i biurko do pracy, dwa osobne fotele skandynawskiego sprawdzą się lepiej niż masywna kanapa. Dzięki fotelom wnętrze wyda się przestronniejsze, a jego przearanżowanie w razie potrzeby stanie się łatwiejsze.

Fotel z podnóżkiem zamiast leżanki

https://grekpol.pl/26-fotele

W salonie z aneksem kuchennym lub w gabinecie sprawdzają się leżanki, które umożliwiają zdrzemnięcie się w ciągu dnia lub zrelaksowania się z książką w ręku. Jeśli pomieszczenie jest zbyt małe lub nieustawne, fotel z podnóżkiem będzie wyglądać w nim lepiej niż klasyczna leżanka. Na fotelu z podnóżkiem można przespać się, rozprostować zmęczone nogi lub wygodnie usiąść z lekturą. Mebel składa się z dwóch odrębnych części, dlatego łatwiej jest ustawić go, by zapewnić sobie maksymalny komfort i znaleźć dla niego miejsce, gdy jest nieużywany.

Ciekawe modele modnych foteli z podnóżkiem są dostępne między innymi na https://grekpol.pl/26-fotele. Wśród nich znajdzie się zarówno klasyczne uszaki, jak i nowoczesne fotele o lekkiej konstrukcji. Dzięki temu bez trudu wybierze się mebel, który będzie pasował do wystroju wnętrza i zapewni komfort, jakiego się oczekuje.

Fotel do karmienia dla młodych mam

Karmienie piersią trwa nawet kilkadziesiąt minut, dlatego młoda mama powinna zadbać o swój komfort w tym czasie. Fotel do karmienia znacznie ułatwia przystawianie dziecka do piersi, a także odciąża ramiona i kręgosłup. Dzięki temu młoda mama jest odprężona, co wspomaga laktację i zmniejsza pozom stresu. Miejsce do karmienia przydaje się zarówno w dzień, jak i w nocy, gdy kobieta decyduje się na spanie bez dziecka lub nie przepada za karmieniem piersią w pozycji leżącej.

Fotel do karmienia przydaje się również do usypiania malucha i jego uspokajania, gdy cierpi na kolki lub ząbkuje. Wygodne miejsce do siedzenia wykorzysta się w przyszłości, gdy rodzice będą czytać maluchowi przed snem.

Fotel rozkładany z funkcją spania

Jeżeli szukasz fotela wypoczynkowego do swojego domu, możesz zdecydować się na model rozkładany. Taki fotel sprawdzi się, gdy przyjmujesz gości i oferujesz im nocleg. Dzięki niemu możesz zrezygnować z dmuchanych materaców i innych rozwiązań, które stosowałeś do tej pory. Wygodna leżanka po rozłożeniu ma nawet 200 cm długości, dlatego bez trudu zmieszczą się na niej dorosłe osoby. Rozkładany fotel zapewni również komfort młodzieży, która ma niewielki pokój.