Kuchnia z narożnym zlewozmywakiem

Narożny zlewozmywak wybierany jest do kuchni o małych gabarytach lub o nietypowym układzie, a także do aneksów. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala oszczędzić miejsce i zachować wysoką funkcjonalność przestrzeni. Pomocna w aranżacji jest ergonomiczna armatura kuchenna.

Kuchnia z narożnym zlewozmywakiem może być zaaranżowana w dowolnym stylu. Wybór tego rozwiązania pozwala zagospodarować narożną część blatu i tym samym wykorzystać każdą dostępną przestrzeń. Najważniejszym elementem, w wyraźny sposób wpływającym na funkcjonalność, jest dobrze dobrana armatura kuchenna.

Czy to na pewno jest wygodne?

Zlewozmywak w narożnej części jest idealnym rozwiązaniem do małych kuchni i aneksów, ponieważ zajmuje on mniej miejsca niż rozwiązania standardowe. Ponadto zyskujemy większą powierzchnię blatu roboczego i dużą przestrzeń w szafce pod spodem, co ma znaczący wpływ na ergonomię. W dolnej szafce mogą być przechowywane sprzęty i akcesoria używane okazjonalnie lub wręcz przeciwnie – garnki, które będzie można swobodnie odstawiać zaraz po ich umyciu. To także odpowiednie miejsce na zestaw koszy na śmieci do segregacji odpadków gromadzonych w czasie gotowania. Można tam też trzymać wszystkie środki czystości, dzięki czemu zawsze będą one pod ręką. Ciekawą propozycją jest zastosowanie w tym miejscu rozwiązań typu cargo i składanych drzwiczek do szafki. Narożny zlewozmywak warto pięknie wyeksponować, wybierając np. wersję granitową, która świetnie skomponuje się z designerską armaturą kuchenną.

Funkcjonalna armatura kuchenna rozwiązaniem problemu

Potencjalne problemy z dostępem do zlewozmywaka w prosty sposób zniwelujemy dzięki wielofunkcyjnej armaturze kuchennej. Wybór armatury kuchennej na rynku jest duży. Bierzmy pod uwagę wyłącznie baterie z obrotową i wyciąganą wylewką – pozwoli to znacznie zwiększyć zasięg pracy, a tym samym wpłynie na nasz komfort użytkowania. Dlatego warto wybierać armaturę kuchenną sprawdzonych producentów, przodujących w tworzeniu ergonomicznych i innowacyjnych produktów. Na szczególną uwagę zasługuje armatura kuchenna Kludi Bingo Star, charakteryzująca się ciekawym designem inspirowanym siłami natury i odznaczająca się funkcjonalnością na najwyższym poziomie.