Funkcjonalna przestrzeń biznesowa, czyli spaceplan w praktyce

Funkcjonalna przestrzeń biznesowa, czyli spaceplan w praktyce

Przygotowanie przestrzeni do pracy, niezależnie od jej aspektu wymaga wielu przemyśleń i godzin spędzonych nad projektami danego miejsca. W takiej sytuacji, doświadczeni projektanci, sięgają lub opracowują profesjonalny spaceplan, czyli funkcjonalny plan wszystkich pomieszczeń, który pomaga im podjąć się zadania zmiany aranżacji lub poważnego remontu w miejscu pracy ich zleceniodawców.

Kto zwykle korzysta ze spaceplanu?

Pracownie architektoniczne dostosowują swoje usługi do rosnących potrzeb klientów i ich wymagań. Właśnie dlatego rozszerzają swoją ofertę o kolejne działania, takie jak spaceplan, czyli propozycję zarówno dla właścicieli prywatnych mieszkań, jak i właścicieli firm, lokali usługowych oraz deweloperów. Przedsiębiorcom pomaga to dokładnie zaplanować każdy metr kwadratowy i dostosować dostępną powierzchnię do wszystkich niezbędnych funkcji danego pomieszczenia. To także najlepszy sposób, aby przed podjęciem działań związanych z metamorfozą, wszystko dokładnie zaplanować – dzięki temu uda się uniknąć problemów z brakiem wolnego miejsca lub nieodpowiednim ustawieniem mebli czy ścianek działowych. Takie zmiany, przeprowadzane po zakończeniu remontu z pewnością ponownie utrudnią prawidłowe funkcjonowanie firmie, przez co codzienna praca będzie wolniejsza i w wielu przypadkach znacznie mniej efektywna. A wiadomo, że każdy przedsiębiorca czy właściciel prywatnego mieszkania, podejmując decyzję o przebudowie chce, żeby wszystko było dokładnie zaplanowane i nie wymagało wnoszenia poprawek zaraz po zakończeniu prac.

Czym jest profesjonalny spaceplan?

Pozornie może wydawać się, że spaceplan to nic innego jak rysunek architektoniczny danego pomieszczenia. Jest to jednak bardzo duże uproszczenie, bo oprócz samego kształtu pokoju, domu, całego lokalu usługowego czy biura zawiera także dokładną aranżację danej przestrzeni (sprawdź na http://janderkabza.pl/oferta/spaceplan/). Uwzględnia to nie tylko możliwości danego pomieszczenia, ale także jego funkcjonalność oraz oczekiwania właścicieli i użytkowników. Opracowanie takiego planu wymaga zatem nie tylko kreatywności i doskonałej znajomości najnowszych trendów, ale także zrozumienia potrzeb klientów i umiejętności znalezienia tzw. złotego środka, aby obie strony mogły być zadowolone ze współpracy oraz jej ostatecznych efektów. To pozwoli stworzyć projekt, który będzie nowoczesny, funkcjonalny i przede wszystkim zgodny z potrzebami zleceniodawców.

Aranżacja przestrzeni biznesowej to zadanie dla specjalistów! Nikt bowiem, lepiej niż oni nie podpowie przedsiębiorcom jak wykorzystać każdy dostępny metra kwadratowy, nie omówi najnowszych rozwiązań i nie dopasuje ich do danego pomieszczenia czy branży. Trzeba pamiętać, że nie wszystko to, co idealnie pasuje do dużego otwartego biura, sprawdzi się w małym lokalu usługowym i na odwrót. Warto zatem sięgnąć po pomoc, zwłaszcza, jeśli dziś znajduje się ona na wyciągnięcie ręki.