Domek narzędziowy

Idealne zagospodarowanie własnego ogrodu

Tak naprawdę ogród, to nie tylko pięknie skoszony trawnik, zawsze kwitnące kwiaty i przepiękna architektura ogrodowa. Trzeba pamiętać również o tym, że wszystkie rzeczy, które tak wspaniale reprezentują naszą posesję, przy okazji powstały w wyniku naszej ciężkiej pracy. Dlatego należy zadbać również o kącik gospodarczy, w którym będziemy przechowywać wszystkie potrzebne narzędzia.

Domek narzędziowy

Zwykle łopaty, szpadle, kosiarki, a także wszelkie pozostałe narzędzia trzymamy w szopce, piwnicy, lub też w garażu. Ale jeżeli nie mamy już tam miejsca lub właśnie chcemy stworzyć inny kącik, w którym będziemy trzymać całkowity porządek, to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie zdecydowanie się na wybudowanie specjalnego domku narzędziowego.

Domek narzędziowy
Składzik narzędziowy mini

Okazuje się, że wybudowanie takiego domku na narzędzia wcale nie jest takie trudne. Jeżeli jednak stwierdzimy, że nie jesteśmy w stanie wykonać takiego składzika samodzielnie, pod żadnym pozorem nie powinniśmy się tym przejmować. Przede wszystkim na pierwszym miejscu, należy wspomnieć o tym, że takie domki na narzędzia, można zamówić u producenta. Przykładowe realizacje znajdziemy w tym miejscu – http://www.geisser.pl/skladziki-narzedziowe/.

Jak możemy szybko zauważyć, każdy składzik w rzeczywistości nie jest aż takich dużych rozmiarów, jakby się nam mogło wydawać na samym początku. Na pewno zmieszczą się w nim jednak wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia oraz sprzęty. Jeżeli z jakichś powodów stwierdzimy, że jest on zdecydowanie za mały, by spełnił wszystkie nasze oczekiwania, to zawsze możemy modyfikować jego parametry. Producent zgadza się na dokonanie wielu zmian w proponowanych projektach. W ten sposób przynajmniej szybko zorientujemy się, że nie ma kłopotu z dostosowaniem składzików do indywidualnych oczekiwań Klienta.

Dodatkowo, każdy domek narzędziowy, który zostanie zamówiony, jest jeszcze dodatkowo transportowany i montowany we wskazanym miejscu.

Prosta konstrukcja, duża ergonomia miejsca

Domek ogrodowy

Domek narzędziowy drewniany, który znajduje się wśród propozycji ze strony producenta architektury ogrodowej, składa się z naprawdę prostej konstrukcji. Do wykonania tego obiektu wykorzystuje się najczęściej suszoną tarcicę iglastą. Jest to naprawdę dobrze wysuszone drewno, dzięki czemu nie stwarza żadnych dodatkowych kłopotów, w czasie dalszego korzystania z tego składzika. Średnia wilgotność wykorzystanego drewna waha się w przedziale 14 do 19 procent. Dodatkowo Klient może wybrać w jaki sposób składzik będzie otwierany, jak i również czy ma w środku mieć już gotowe wyposażenie, czy meblowaniem zajmie się we własnym zakresie.

Oczywiście domek narzędziowy drewniany Wrocław jest dokładnie zaimpregnowany. W ten sposób staje się on obiektem, z którego można spokojnie korzystać przez cały rok. W innym przypadku na pewno takie osoby by się obawiał, jak domek poradzi sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które rzeczywiście w Polsce, często bywają dość uciążliwe.

Dodatkowo domek narzędziowy Wrocław, może być pomalowany w wybranym kolorze. Jeżeli chodzi o pokrycie dachowe, to najczęściej jest ono wykonane właśnie z blachy ocynkowanej. Osoby mające zamiar położenia innego rodzaju pokrycia, mogą to również zgłosić producentowi. Oczywiście takie zmiany są zawsze wykonywane przy specjalnej dopłacie.

W ten sposób na terenie ogrodu lub posesji możne stanąć domek, w którym będziemy mogli przechowywać różne narzędzia, sprzęty, a nawet rowery, czy też skuter. Jest to pomieszczenie wielofunkcyjne, które możemy zagospodarować wedle swojego uznania.

Nie tylko domki na narzędzia

Okazuje się, że możesz skorzystać również z wielu innych możliwości. Jeżeli uważasz, że na terenie Twojej działki nie zmieści się już dodatkowy obiekt pełniący rolę składzika na narzędzia, to doskonałym pomysłem będzie dobudowanie wiaty. Taka konstrukcja idealnie może dopasować się do ściany fasadowej domu jednorodzinnego.

Ponadto wiata może być z powodzeniem dostosowana do oczekiwań inwestora, a także możliwości budynku, przy którym ma przylegać. Oczywiście również w przypadku budowy takich wiat, stosuje się wyłącznie najlepszej jakości materiały. Wśród nich wymienia się drewniane deski, jak i również boazerię. Dodatkowo na wszystkie drewniane elementy, które znajdą się w konstrukcji, producent posiada certyfikat FSC.

Patrząc na wykonane realizacje na stronie internetowej – http://www.geisser.pl/wiaty/, można bardzo szybko się zorientować, że mogą to być również wiaty wolnostojące. Wszystko zatem ostatecznie będzie zależeć od decyzji inwestora, jakie rozwiązania nie tylko będą mu się podobać, ale również, na jakie będzie mógł się zdecydować pod względem technicznym.

Ponadto drewniane wiaty mogą mieć naprawdę okazałe rozmiary. W ten sposób mogą służyć nie tylko do przechowywania podstawowych narzędzi służących do pielęgnacji ogrodu, ale również pełnić funkcję garażu. W takim razie osoby, które poszukują rozwiązań łączących kilka funkcji w jednym pomieszczeniu, to takie wiaty mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.