Jak wybrać idealną drewnianą podłogę?

Podłoga drewniana od zawsze jest synonimem solidności i zamożności. Podłogi wykonane z drewna uznaje się za luksusowe i prestiżowe. Podłogi drewniane są cenione ze względu na swoje liczne zalety :szlachetny, naturalny wygląd czy trwałość to tylko kilka z nich. Wnętrze, w którym zastosowano drewnianą podłogę zyskuje szczególnego charakteru, drewno wyraża dobry gust właścicieli i jest idealnym tłem dla wyjątkowych mebli i dodatków.

Podłogi drewniane możemy dopasować do wnętrza o każdym charakterze i przeznaczeniu, dzięki temu, że stosując odpowiednie środki i zabiegi możemy nadać im wymagany wygląd – deski postarzane, lakierowane, z widocznymi słojami to tylko nieliczne możliwości. Sprawia to, że podłoga drewniana staje się idealną podstawą do tworzenia wnętrz o indywidualnym charakterze. Te argumenty sprawiają, że bardzo często zastanawiamy się nad zakupem podłogi wykonanej z drewna.

Jednak jak wybrać właściwy rodzaj podłogi, z jakiego drewna  ma być zrobiony? i na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego modelu? liczne pytań spędzają sen z powiek wielu z nas. Dlatego w poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć Państwu co uwzględnić, szukając swojej wymarzone drewnianej podłogi i jak wybrać taki model, który sprosta naszym wymaganiom?

Co należy uwzględnić wybierając rodzaj podłogi drewnianej?

  1. Funkcja wnętrza – w zależności od rodzaju wnętrza panują w nim różne warunki i różnorodne zagrożenia dla naszej podłogi. W łazience podłogi drewniane narażone są na większą wilgotność, w kuchni panują wyższe temperatury, a zabrudzenia z jedzenia to codzienność, salon natomiast charakteryzuje się wysoką częstotliwością użytkowania.  Wybierając odpowiedni gatunek drewna na podłogę oraz formę w jaką został przetworzony – deski, parkiet, FinishParkiet – musimy uwzględnić na jakie zagrożenia będzie narażona nasza podłoga i w ten sposób określić parametry, jakie będą dla nas najbardziej pożądane. Przykładowo idealnym rozwiązaniem do łazienki będzie podłoga z drewna egzotycznego, które jest bardziej odporne na wilgoć niż nasze rodzime gatunki, również podłoga, która będzie wymagała częstszego odnawiania poprzez  cyklinowanie, musi być odpowiednio zaplanowana, gdyż nie każda może być poddana takim zabiegom.
  2. Styl wnętrza – w zależności od charakteru wnętrza mamy możliwość dobory doskonałej podłogi, która odpowiednio podkreśli te cechy pomieszczenia, na których nam zależy i sprawi, że charakter miejsca będzie odczuwalny dla każdego, kto znajdzie się w naszym mieszkaniu czy domu. W swojej ofercie firma ArtCore posiada podłogi idealne do stylu nowoczesnego, rustykalnego, skandynawskiego, ekskluzywnych loftów i wielu, wielu innych wyjątkowych miejsc. Aby podkreślić styl rustykalny wnętrza możemy zdecydować się na podłogę z widocznymi słojami, sękami, gdzie wyczuwalne są bogate usłojenia fladrowe oraz widoczne jest celowe postarzanie desek, poprzez zastosowanie szczotkowania powierzchni. Zapraszamy na naszą stronę http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane, gdzie doradzimy Państwu jak wybrać najlepsza podłogę.
  3. Wielkość – to wielkość pomieszczenia ma wpływ na rodzaj podłogi jaką wybierzemy. Zależnie czy będzie to pomieszczenie małe czy duże, różny efekt mogą wywołać tutaj te same podłogi z różnych długości i szerokości desek i klepek. Z pewnością będą to zupełnie inne wrażenia wizualne, dlatego warto przeanalizować jaki rodzaj desek będzie najlepiej komponował się w tym wnętrzu. Dla tych z Państwa, którzy mają pomieszczenia o mniejszych powierzchniach proponujemy deski węższe: 9cm, 12cm oraz 14cm, oraz parkiety. Ich szerokość jest stała i wynosi 7cm. Natomiast szerokie deski dębowe i jesionowe, idealnie komponować się będą na większych przestrzeniach, w dużych salonach i wystawnych powierzchniach. Deski te mają wymiary nawet do 45cm szerokości. Najbardziej popularnymi szerokościami są deski 16cm oraz 18cm. Są to podłogi o bardzo dobrym standardzie.
  4. Pielęgnacja – podłogi drewniane są to szlachetne produkty, które wymagają szczególnej pielęgnacji, pewne elementy będą podatniejsze na zabrudzenia, inne odporniejsze. Planując wybór podłogi drewnianej musimy uwzględnić ile mamy czasu i ile chcemy go poświęcać, aby naszą podłogę pielęgnować. Jeżeli nie sprawi nam problemu olejowanie podłogi dwa razy w roku, decydujemy się na podłogę zabezpieczoną w taki sposób, natomiast jeżeli chcemy pielęgnację ograniczyć do lakierowania i cyklinowania raz na kilka lat, decydujemy się na podłogi lakierowane.

Bogata oferta podłóg drewnianych powoduje, że mamy możliwość wybrać produkt indywidualnie dostosowany do naszych potrzeb. Dlatego, przed zakupem podłogi drewnianej warto zastanowić się czego oczekujemy oraz przemyśleć informacje, jakie podpowiedzieliśmy Państwu w powyższych 4 punktach. Dzięki temu szlachetna drewniana podłoga będzie nam służyła przez wiele, wiele lat, a my patrząc na nią codziennie, będziemy się upewniać: to był dobry wybór!

Jak wybrać idealną drewnianą podłogę?