Kuchnia – o jakiej marzą Polacy?

Kuchnia jest nazywana bardzo często ,,sercem domu”. Jest przestrzenią, w której spędzamy dużo czasu, więc wato, aby była urządzona komfortowo oraz funkcjonalnie. W badaniu zrealizowanym na zlecenie marki Hotpoint, Polacy opisali swoją kuchnię marzeń.

Z przeprowadzonych badań wynika, że w kuchni cenimy sobie wygodę. Nie bez znaczenia pozostaje także sprzęt AGD, który umożliwi nam przygotowanie dań możliwie jak najlepszej jakości i smaku.

Kuchnia idealna – przede wszystkim wygoda

W kuchni idealnej prym wiodą urządzenia AGD. Najbardziej pożądany przez ankietowanych jest piekarnik wielofunkcyjny (72%). Na drugim miejscu znalazła się zmywarka (69%), a trzecim wielofunkcyjny mikser (67%).

Na kolejnych miejscach znalazły się „wygodne sprzęty” jak ekspres do kawy, który wskazała ponad połowa ankietowanych oraz kuchenka mikrofalowa (58%). Według blisko 60% Polaków, w kuchni marzeń nie powinno zabraknąć lodówki z kostkarką. Ponad 40% ankietowanych wskazało także na: sokowirówkę, gofrownicę, frytownicę i parowar.

Jak pokazuje badanie, panie w porównaniu z panami, wskazują na większą liczbę sprzętów, które widziałyby w swoich wymarzonych kuchniach. Mężczyźni cenią za to wygodę i oszczędność czasu – jedynym urządzeniem, które wskazywali częściej niż kobiety, jako obowiązkowe w kuchni idealnej, była kuchenka mikrofalowa (64% do 57%).

kuchnia

 

źródło: Hotpoint