Styl loft w inwestycji Ultra Nowa

Inwestycja Ultra Nova, którą prowadzi Nowa Papiernia we Wrocławiu, wkracza w kolejny etap. Inwestor zaprezentował pomysły na urządzenie loftów w nowatorskim stylu. 

Ultra Nova powstanie na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu jako drugi etap inwestycji Nowa Papiernia – dokładnie w podwórzu przy ul. Kościuszki 130 a-c, tuż obok budynków pierwszego etapu, w których znajdują się lofty i wysokie mieszkania New Line (wykończone w klimacie loftów).

Wyraziste kolory, płytki 3D, pluszowe panele, a nawet grzejnik jako ozdobny element – te wszystkie elementy składają się na wystrój loftowego wnętrza, które proponuje Nowa Papiernia. Pokazowy loft soft można już oglądać na żywo.

Styl loft – sypialnia jak półwysep

Pokazowy loft zaprezentowany przez Nową Papiernie ma 46 mkw. powierzchni oraz 2,7 m wysokości (w planowanym budynku Ultra Nova pomieszczenia będą mierzyły nawet do 3 m).

Styl loft Nowa Papiernia

Pierwsze, co można zauważyć po wejściu do środka, to wyrazista kolorystyka – dominuje biel, czerń i różne odcienie szarości. Przełamują ją żółte elementy i ozdobne detale. W tak zaprojektowanym wnętrzu łatwo odnajdą się różnego rodzaju ozdoby i drobiazgi codziennego użytku.

Projektując mieszkanie pokazowe Ultra Nova, chcieliśmy stworzyć lekki styl loftowy. Znajdziemy tu nawiązania do historycznej cegły czy surowości betonu, z której słynie Nowa Papiernia, a także miękkie, ocieplające elementy, jak choćby panele tapicerowane i naturalne drewno – mówi Wojciech Szczupak, architekt wnętrz z pracowni Cutout Architects, która przygotowała projekt aranżacji mieszkania pokazowego Ultra Nova.

Styl loft w układzie mieszkania prezentuje się ciekawie. Salon jest otwarty na kuchnię, zaś sypialnia została wydzielona na styl półwyspu otoczonego balkonem, przedpokojem oraz łazienką. Jedna z jej ścian jest przeszklona (można ją „zamknąć” zasłoną), a naprzeciwko znajdują się szerokie drzwi wyjściowe na balkon. To dwustronne przeszklenie otwiera sypialnię. Na balkon można wyjść także z salonu.

Styl loft – ozdobny grzejnik

Do wykończenia salonu zastosowano ręcznie robioną cegłę, która w całości pokryła jedną ze ścian i została pomalowana na biało. Industrialny styl loftu podkreśla dodatkowo beton dekoracyjny na przeciwległej ścianie. Wnętrze w dużym stopniu ociepla drewniana podłoga. Przyczyniły się do tego również pluszowe płyty, które pokryły ścianę nad wysokim oknem oraz parapet, tworząc przy okazji wygodne siedzisko.

Odważnym pomysłem było zamontowanie w salonie opodal telewizora wysokiego grzejnika, który jest wykończony powłoką technoline. Współgrają z nim żarówki z bakelitowymi oprawkami, które zwisają na przewodach w oplotach bawełnianych.

Szafy, stół, niski regał pod telewizorem oraz regał na książki to projekt naszej pracowni. Zostały wykonane tak, żeby nawiązywać do poprzemysłowych wnętrz – tłumaczy mówi Wojciech Szczupak.

Regały tworzą drewniane półki na stalowej konstrukcji. Nogi okrągłych stolików wykonane są z drewna litego, blaty natomiast z płyty MDF, a żółty kolor jednego z nich przełamuje szarość pluszowych płyt.

Granicę salon-kuchnia wyznacza stół jadalny. Ściany ozdobiły tu białe płytki 3D o nietypowym wzorze, natomiast meble są kontrastująco czarne. Z kolei łazienka jest bardziej „słonecznym” pomieszczeniem. Zdecydowały o tym głównie portugalskie płytki azulejo na ścianie nad wanną, a także lampa ze szkieletem abażura oraz drewniane elementy.

Oprócz pokazowego soft loftu przygotowaliśmy także wzorcownię, w której można obejrzeć nasze materiały wykończeniowe i poznać standard Ultra Nova – mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni. – Jako jedyni we Wrocławiu oferujemy możliwość zobaczenia mieszkania pokazowego i standardu wykończenia na etapie przedsprzedaży. To duża wygoda dla osób, które myślą o kupnie mieszkania.

Styl Loft Ultra Nowa

źródło: Nowa Papiernia