Hokery w nowoczesnej kuchni

Wspomnieniem epoki przemysłowej jest wiele pustych magazynów, warsztatów i fabryk. Z biegiem lat doceniono ich potencjał, a tym samym zaczęto przekształcać je we wnętrza mieszkalne. Tak też narodził się styl loftowy. Utrzymane w tej stylistyce meble, w tym hokery, mogą wprowadzić niemałe zamieszanie do wnętrz, nadając im wyjątkowego charakteru. Tym bardziej, jeśli pomieszczenia zostały urządzone z nowoczesną nutą, krzesła te mają szansę stać się aranżacyjną perełką.

Mówiąc hokery, nie mamy już na myśli wyłącznie siedzisk, które idealnie sprawdzają się wyłącznie w pubach czy restauracjach. Obecnie coraz bardziej popularne staje się ich wykorzystanie w przestrzeniach mieszkalnych, w tym kuchniach oraz jadalniach. Moda na aneksy kuchenne oraz wyspy nie ustaje, więc tym samym wybór tzw. krzeseł barowych jest bardzo trafiony zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i aranżacyjnym. Na rynku ich wybór jest ogromny. Do najbardziej popularnych należą hokery industrialne oraz hokery loft. Czym więc się kierować, aby postawić na ten właściwy?

Hokery, a ich wysokość

Aby hoker spełniał swoją funkcję, musimy dopasować go do wysokości barku kuchennego, a tych zazwyczaj są dwie. Do najpopularniejszych należy 110 cm, jednak niemniej chętnie wybierane są o wys. 90 cm, gdzie barek stanowi przedłużenie dolnych szafek, albo jest miejscem przy kuchennej wyspie. Optymalna wielkość hokerów przy tego typu rozwiązaniach powinna oscylować przy wymiarach tradycyjnych krzeseł, czyli około 60 cm. Nie bez znaczenia pozostaje także materiał, z którego wykonany jest dany hoker. Tu do wyboru mamy m.in. plastik czy modne aluminium. Jeśli jednak szukamy rozwiązania na lata, które będzie zarówno modne, jak i trwałe, warto postawić na drewno.

Hokery: kształty, kolory i styl mają znaczenie

O gustach się nie dyskutuje – to prawda stara jak świat, niemniej, można w bezpiecznym stopniu stwierdzić, jakie rozwiązania i połączenia są stylistycznie bezpiecznie, a przynajmniej – ciekawie się komponują. Tutaj kłaniają się meble wykonane w stylu industrialnym / loftowym. Stanowią one doskonałe uzupełnienie skandynawskiego minimalizmu, bądź przełamanie we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym.

Hokery i ich zastosowanie w nowoczesnej kuchni

Mówiąc o nowoczesnej kuchni, mamy obecnie w większości przypadków na myśli modne biele, zabudowy, bądź wkraczające ostatnio na salony kontrastowe fiolety czy eleganckie czernie. Kuchnia jawi się już nie tylko jako miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. To także miejsce spotkań – zarówno rodzinnych, jak i towarzyskich. Często występuje ona w duecie z salonem, więc warto dokładnie przemyśleć jej urządzenie.

Z pomocą nadania kuchni i jadalni charakteru przychodzą nie tylko szafki, sprzęty oraz akcesoria, ale także hokery, które spełniają bardzo istotną funkcję dekoracyjną. To proste rozwiązanie jest niezwykle efektowne. Barowe krzesła mogą dodać wnętrzu lekkości lub znacznie przełamać je kolorystycznie. Szczególnie istotne jest to w przypadku niewielkich wnętrz – odwraca uwagę od przestrzeni. Warto także postawić na zdecydowane barwy, które bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w jasnych kuchniach, jak i utrzymanych w ciemnym tonie. Tego typu hokery, utrzymane w stylu loftowym znajdują się w sklepie http://loftdecora.pl/chook-hokery/. Ich prosta forma i nietuzinkowe kolory bardzo dobrze odnajdą się we wnętrzach mając szansę stać się ich głównym punktem programu.