Łazienka w stylu... własnym

Łazienka w stylu… własnym

Zaplanowanie przestrzeni łazienki, niezależnie od tego, czy urządzamy nowe mieszkanie czy też remontujemy pomieszczenia, jest szczególnie trudnym zadaniem. Prawdopodobnie wynika to z tego, że po prostu coraz więcej funkcji jej przypisujemy i coraz bardziej zastanawiamy się nad jej stylem czy też funkcjonalnością. Półki w sklepach, katalogi wnętrzarskie czy też strony internetowe pękają od ilości produktów, szeregu inspiracji czy też modnych materiałów. Najważniejsze, by z łazienki stworzyć swoją własną i przyjazną przestrzeń,w której będziemy się po prostu dobrze czuć. Nikt inny nie musi.

Aranżacja na medal

W stylizacji wnętrz mamy rożnego rodzaju możliwości. Możemy się zdecydować na tak modny minimalizm, postawić na klasykę lub też prze aranżować łazienkę według mody na vintage. Poza tym wprowadzanie elementów i rustykalny, i awangardowych (oczywiście nie razem) też ma swoich zwolenników. I tak zarówno meble łazienkowe, jaki i armatura bardzo sprawnie za tymi trendami podążają. W całokształcie warto jednak mieć na uwadze przede wszystkim wielkość i kształt pomieszczenia, ponieważ właśnie łazienka powinna być najbardziej funkcjonalna ze wszystkich pomieszczeń. Z praktycznego puntu widzenia koniecznie trzeba zostawić przy newralgicznych miejscach około 70 cm przestrzeni, by móc wygodnie usiąść, schylić się czy też wyjść z wanny. Oczywiście, jeśli w domu mieszkają osoby wyższe lub bardziej otyłe lub też o ograniczonych możliwościowych poruszania się, ta przestrzeń powinna być zdecydowanie większa.

Piękne rozwiązania

Szafki szuflady potrzebują również swojej przestrzeni, by móc z nich korzystać. Coraz częściej montujemy dość dużo mebli w łazience, by pozbyć się z widoku całych szeregów kosmetyków oraz akcesoriów. Takie minimalistyczne patrzenie na przestrzeń oraz wieszanie dużych tafli luster oraz odpowiedniego oświetlenia sprawia, że optycznie łazienka wydaje się zdecydowanie większa. Wybierając jednak meble, trzeba mieć na uwadze, że dedykowane muszą one być do pomieszczeń o wysokiej temperaturze i wilgotności. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu płyt i drewna. Całość będzie wyglądać świetnie przez lata.

W dalszym ciągu najmodniejsze w łazience jest drewno dzięki łączeniu z frontami o wysokim połysku, szkłem lub też ciekawymi uchwytami. W minimalistycznych meblach coraz częściej montuje się systemy push-to-open, które są bardzo eleganckim i wygodnym rozwiązaniem, który podkreśla charakter łazienki i pozwala na bardzo ciekawe rozwiązania.