Lifting wnętrza bez kosztownych rewolucji

Zmiany w aranżacji naszego mieszkania, bądź domu, nie muszą być związane z dużymi nakładami finansowymi. Architekt wnętrz Dominika J. Rostocka doradzi, jak szybko zmierzyć się z metamorfozą domowych wnętrz.

Mieszkanie w nowej odsłonie, to temat, który pojawia się najczęściej wraz z nadejściem wiosny. Zmiany w wystroju nie muszą jednak wiązać się z dużymi nakładami finansowymi oraz wielogodzinnymi pracami.

Lifting wnętrza, nie rewolucja

Najszybszym i najprostszym sposobem na odświeżenie naszego wnętrza jest przemalowanie pomieszczeń na nowe kolory. Drugim, niezawodnym elementem będą tapety, które spowodują całkowitą zmianę nastroju we wnętrzu. Świetnym zabiegiem są również zabawy tkaninami, tzn. zmiana zasłon, obić meblowych – zmiana ich koloru, faktury, wzoru tkanin; dodanie wykładziny lub dywanu, poduch w nowych wzorach i kolorach. Do tego nowe oświetlenie i sukces mamy gotowy. Takimi łatwymi zabiegami nie tylko odświeżymy nasze wnętrze, ale możemy nadać mu zupełnie nowy charakter – radzi architekt wnętrz Dominika J. Rostocka.

Lifting wnętrza – jakie materiały są na topie?

Kolejnym krokiem, po tym, jak zadecydujemy, co chcemy zmienić w naszym wnętrzu, jest wybór odpowiednich materiałów. Co nowego pojawiło się na rynku?

Tej wiosny należy zwrócić uwagę na artystyczne wydruki ścienne inspirowane latami 50.-60.  oraz tapety o wyrazistych kolorach i nietypowych wzorach. Warto też zainteresować się wszelkiego rodzaju tynkami dekoracyjnymi. W projektach architektów wnętrz z pewnością zagoszczą wszelkie ścienne elementy przestrzenne, w tym panele 3D. Do łask powróciły i znów stają się modne welury i zamsze w wyrazistych kolorach jak szmaragdowy, głębokie odcienie granatu. Niezmiennie pożądane będą też w domowych wnętrzach dobrej jakości wykładziny, które nadają wnętrzu „miękkości” i przytulności – mówi Dominika J. Rostocka.

Lifting wnętrza – na jaką stylistykę wnętrz postawić?

Zdaniem Dominiki J. Rostockiej jednym z najbardziej popularnych stylów ostatnich miesięcy jest New Classic. Łączy on styl klasyczny z nowoczesnym, a bardzo istotną w nim rolę odgrywa detal oraz wykończenie. Niezmiennie modnym kierunkiem jest ponadto styl vintage – inspirowany latami 50.-60., w którym dominują pastele, jasne kolory w ciepłych tonacjach oraz drewniane podłogi. Mimo że na świecie po woli odchodzi się od stylu skandynawskiego, jest on nadal bardzo lubiany u nas i tym samym, często obecny we wnętrzach.

Lifting wnętrza na wiosnę

źródło: materiały prasowe