materac do lozka

Materac na wymiar – idealnie dopasowany do Twojego łóżka!

Szukasz komfortowego materaca, ale w nietypowym rozmiarze? Gdy Twoje łóżko ma inne wymiary niż standardowe, w takim przypadku warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy, która wykonuje materace na zamówienie.

Kiedy warto wybrać materac na zamówienie?

W sprzedaży można znaleźć pełną paletę gotowych materaców do wyboru. Są one oferowane w standardowych wymiarach, od 80 x 200 cm oraz 90 x 200 cm do nawet 220 x 200 cm co 20 cm.

Gdy jednak rama łóżka ma nieco inny wymiar niż standardowe materace, wtedy pojawia się problem. W takim przypadku warto zdecydować się na materac wykonany na zamówienie, który będzie pasować swoim wymiarem nawet do nietypowego łóżka.

Materac na wymiar – Ty decydujesz o rozmiarze i materiałach

Firmy wykonujące materace na wymiar, na przykład MK Foam, mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w dążeniu do komfortowego snu. Oferują one nie tylko możliwość wyboru rozmiaru materaca, ale także materiałów, które mają posłużyć do jego wykonania.

Firmy wykonują materace o rdzeniach piankowych i sprężynowych, także materace ze strefami twardości, które odpowiadają budowie ciała. Materac może być wyposażony w różne warstwy, na przykład w piankę lateksową, wysokoelastyczną, termoelastyczną typu VISCO, matę kokosową. Dzięki temu można otrzymać materac cechujący się odpowiednim stopniem twardości i elastyczności punktowej.

Wybierając materac w dobrej firmie wykonującej takie produkty na wymiar, można zatem otrzymać taki model, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Materace dwuosobowe – podwójny materac dla niego i dla niej

Ciekawą propozycją w ofercie firm wykonujących materace na zamówienie, w tym także MK Foam, są materace dwuosobowe. Tego typu materace cechują się podwójną konstrukcją, czyli materace po obu stronach łóżka mają inne właściwości, lecz umieszczone są one w jednym pokrowcu.

Zamówienie podwójnego materaca doskonale sprawdza się dla par, w których każda osoba ma inne wymagania pod kątem twardości materaca. Do wyboru są różne typy materaców, między innymi kieszeniowe, lateksowe i inne materace piankowe.

Materac na zamówienie – ile kosztuje?

Koszt wykonania materaca na zamówienie nie różni się znacząco od materaca w standardowym wymiarze. Poprawki w niewielkim zakresie na minus nie wymagają najczęściej żadnych dopłat w stosunku do wymiarów standardowych. Gdy natomiast materac ma być wykonany jako większy, wtedy wycena jest indywidualna.

Koszty materaców na zamówienie rozpoczynają się już od około 500 złotych, natomiast kończą na ponad 2000 złotych w przypadku modeli wykonanych z droższych materiałów jak naturalny lateks.